Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś wielkie siatkarskie święto

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel będzie podejmował we własnej hali najlepszą klubową drużynę starego kontynentu, Zenit Kazań. Na takie mecze czeka się latami. Wielu nie ma możliwości rozegrać ich nigdy, bo gdyby porównać klasę przeciwnika, to tak jakby w piłkarskiej Lidze Mistrzów zmierzyć się z Realem Madryt.

fot. Paweł Wengerski

„Galacticos” tak również określa się pełną gwiazd światowego formatu siatkarską drużynę Mistrza Rosji. W Zenicie Kazań grają uznawany za najlepszego zawodnika na świecie, Kubańczyk z polskim paszportem Wilfredo Leon. Znakomity Amerykanin Matthew Anderson oraz topowi reprezentanci Sbornej: Maksim Michajłow, Aleksiej Wierbow czy Aleksander Butko.

Zainteresowanie meczem – czego można było się spodziewać, jest ogromne. Biletów kupić już nie można. Wejściówki na spotkanie wykupiono w 2,5 h, dodatkowa pula kilkudziesięciu biletów przekazana przez klub zniknęła w 30 sekund.

Zatem tylko szczęśliwcy obejrzą dzisiejsze spotkanie i będą dopingować Jastrzębski Węgiel. Jastrzębianie, którzy zagrają bez kontuzjowanego Grzegorza Kosoka, zapowiadają walkę o każdą piłkę. W tym meczu, po raz pierwszy przed własną publicznością zespół poprowadzi trener Ferdinado de Giorgi. Początek spotkania o godz. 20:30.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj