Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Emocji nie zabrakło. To był 15. jubileuszowy Żorski Bieg Uliczny [FOTO]

Facebook Twitter

To był już 15. Żorski Bieg Uliczny. Wczoraj (16.10.) świętowano jubileusz największej masowej imprezy w Żorach. Na starcie stanęło blisko 1200 zawodników i zawodniczek w dwóch biegach,

Pierwszy z biegów „po zdrowie” na dystansie dwóch i pół kilometra oraz w biegu głównym, gdzie do pokonania było 10 kilometrów. Atmosfera biegu jak zawsze była wyjątkowa, co potwierdzali uczestnicy.

Gościem specjalnym imprezy była utytułowana lekkoatletka specjalizująca się w biegach na 400 metrów i w biegach sztafetowych, medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i europy Iga Baumart-Witan, która była pod wrażeniem biegu w Żorach.

 Iga Baumart-Witan: Bardzo miło mi było gościć w Żorach, jeszcze na jubileuszowym biegu. Jestem bardzo zdziwiona, że aż tyle osób przyszło, aż tyle osób biegło i na tym biegu 2,5, i na „dyszkę”. To było niesamowite wrażenie. Takie właśnie z perspektywy tym razem obserwatora, bo zazwyczaj to ja startuję, tutaj w roli kibica. Niesamowity bieg, niesamowite emocje i ludzie naprawdę chcieli, biegli z taką radością. Obojętnie czy wygrywali, czy na końcu dobiegali. Bardzo miło się na to patrzyło. Daleko miałam, żeby dojechać do Żor, bo jestem z zupełnie innych rejonów, ale zawsze, jeżeli mam wakacje, tak jak teraz, to przyjeżdżam. Mogłam przyjechać z mężem, z pieskiem i kibicować rodzinnie. Było to dla mnie przyjemnością.

Udało nam się kolejny raz zorganizować świetną imprezę

– cieszył się dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, Marek Utrata.

Marek Utrata: Kończymy pewien eta, 15 lat. Taka nostalgia, tutaj padło wiele liczb, wspominki z pierwszego biegu, 370 osób, nasze początki tego biegu. Potem ewaluował, rekordowa ilość prawie 2000 osób w 2017 roku, zamykamy teraz 15. edycję teraz. Myślę, że się udało, pogoda nam dopisała, nasze urodziny jubileuszowe przebiegły w znakomitej atmosferze. Jak mówię, Żory są zakochane w bieganiu. I biegamy, i gościmy biegaczy, i staramy się robić imprezy biegowe na jak najlepszym poziomie, żeby wszyscy wyjechali i byli zadowoleni z naszej imprezy.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, Marek Utrata

Organizatorzy zapraszają na kolejny Żorski Bieg Uliczny już za rok. A w tym roku odbędzie się jeszcze jedna biegowa impreza w Żorach, 11 listopada czwarty już Bieg Biało-Czerwony.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023