Energetyk ROW Rybnik: remis na początek

Wynikiem 2:2 zakończył się sobotni (17.08.) mecz Energetyka ROW-u Rybnik z Wisłą Płock. To było pierwsze po 30 latach spotkanie I ligi w Rybniku, do tego na wyremontowanym stadionie. Posłuchaj komentarzy!

Posłuchajcie, co po meczu mówili trenerzy obu drużyn. Marcin Kaczmarek trener Wisły Płock:

Trener rybnickiego zespołu Ryszard Wieczorek ze względu na karę nałożoną w poprzednim meczu, sobotnie spotkanie obserwował z trybun. Zespół prowadził II trener Energetyka ROW Rybnik Łukasz Krupa:

Mecz obserwowało 5400 kibiców. Jak sprawdził Arkadiusz Żabka, większość wychodziła zadowolona ze spotkania:

Jak czytamy w relacji z meczu na stronie Energetyka ROW-u Rybnik, strzelanie bramek zaczę™li zawodnicy rybnickiego teamu. Po rzucie rożnym, wykonanym przez Mariusza Muszalika, najwyżej wyskoczył‚ Idrissa Cisse, który pewnie pokonał‚ bramkarza goś›ci celnym strzał‚em gł‚ową…. Już minutę™ później nastą…pił‚ atak drużyny z Pł‚ocka i Marcin Krzywicki samotnie miną…ł‚ kilku zawodników ROWu pokonują…c Skrzeszewskiego.

Podobnie jak w ostatnim meczu rybniczan wynik 2:2 został‚ ustalony w I poł‚owie. Bramkę™ na 1:2 dla goś›ci strzelił‚ bardzo skuteczny tego dnia Marcin Krzywicki w 33 minucie. W koń„cówce I poł‚owy, 45 minucie kolejny raz Cisse ruszył‚ na bramkę™ Szczepankiewicza. Jednak to nie on strzelił‚ gola wyrównując na 2:2, ale zawodnik z Wisł‚y, który wś›lizgiem wykoń„czył‚ akcję™ Idrissy strzelają…c samobója a dla pił‚karzy Energetyka bramkę™ wyrównuję…cą…. Druga poł‚owa przyniosł‚a wiele emocji, jednak żadnej z drużyn nie udał‚o się™ strzelić‡ już bramki.

KS Energetyk ROW:
Skrzeszewski, Kutarba, Szary (63’ Sł‚odowy), Grolik, Krotofil (63’ Szatkowski), Jary, Muszalik, Wieczorek, Feruga (80’ Staniczek), Kurzawa, Cisse. Trener: Ryszard Wieczorek

Wisł‚a Pł‚ock:
Szczepankiewicz, Stefańczyk, Magdoł„, Radić‡, Mysona, Góralski, Burkhardt (76’ Wlazł‚o), Janus (67’ Hiszpał„ski), Kaczmarek, Dziedzic (82’ Sekulski), Krzywicki
Trener:Marcin Kaczmarek

Bramki:
10’ Cisse (Energetyk ROW)
11’ Krzywicki (Pł‚ock)
33’ Krzywicki (Pł‚ock)
45’ Góralski – samobójcza (Pł‚ock)

żół‚te kartki: 48’ Kurzawa, 58’ Feruga, 73’ Kutarba (ROW), 44’ Krzywicki, 53’ Radić‡ (Pł‚ock)

Sę™dzia gł‚ówny: Sebastian Krasny (Kraków)