Energetyk ROW Rybnik znów liderem

W miniony piątek (19.10.) rybniczanie pokonali, dotychczas najlepszą drużynę tego sezonu grupy zachodniej II ligi, Lecha Rypin 4:0. Mecz dostarczył wielu emocji kibicom, którzy licznie zasiedli na trybunach rybnickiego stadionu. W pierwszej połowie gole dla ROW-u strzelili Tomasz Kasprzyk i Jarosław Wieczorek.

W drugiej gdy goście grali już osłabieni, najpierw w 10, a później w 9, kolejne bramki zdobyli Kamil Kostecki i Paweł Staniczek. Po meczu uśmiechnięty  był strzelec jednej z bramek, Jarosław Wieczorek:

„Rozmiary wygranej nie są najważniejsze, ważne, że wygraliśmy” – dodaje pomocnik ROW-u, Mariusz Muszalik:

„Gratuluję moim zawodnikom” – stwierdził po meczu trener ROW-u, Ryszard Wieczorek:

Dodajmy, że ROW jest nadal niepokonany w tym sezonie na własnym boisku, a wygrywając w piątek rybniczanie przerwali passę Lecha Rypin, który przegrał pierwszy  w tym sezonie mecz na wyjeździe. Energetyk ROW zrównał się z Lechem punktami i objął prowadzenie w tabeli. W najbliższą sobotę (27.10.) zagra na wyjeździe z MKS-em Oława.

Energetyk ROW Rybnik – Lech Rypin 4:0 (2:0)

Bramki: Kasprzyk (21.), Wieczorek (33.), Kostecki (82.), Staniczek (88.)

Składy:
ROW: Kuczera, Krotofil, Grolik, Szary, Kutarba, Jary (71. Staniczek), Muszalik, Kasprzyk (65. Gładkowski), Kostecki, Wieczorek, Kurzawa (85. Bałuszyński).

Lech: Atanacković, Szymański, Bojaruniec, Filipiak, Ragaman, Bojas, Wrzesiński (72. Pakosz), Grube, Buchalski, Fredyk, Adamiec (63. Tabaczyński).