Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ewa Swoboda 10,94s!!! Rekord żorzanki!

Facebook Twitter

Ewa Swoboda "złamała" granicę 11 sekund w biegu na 100 metrów! Sprinterka z Żor potwierdziła życiową formę podczas rozegranego w miniony weekend na stadionie w Chorzowie memoriału Kamili Skolimowskiej.

ewa swoboda
fot. Paweł Skraba

Na taki bieg Ewa Swoboda czekała długo, ale też długo i ciężko pracowała, by tak szybko przebiec setkę. Rewelacyjny czas, jaki osiągnęła 10 sekund i 94 setne to jej „życiówka” ale także drugi rezultat w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie. Szybciej o jedną setną sekundy pobiegła aż 37 lat temu Ewa Kasprzyk.

A memoriałowe zawody w Chorzowie były jednocześnie imprezą z cyklu Diamentowej Ligi, dlatego na starcie biegu na 100 metrów stanęła światowa czołówka. Rewelacyjny czas Ewy Swobody dał jej ostatecznie trzecie miejsce. Przed nią były Amerykanka Sha’Carri Richardson (10,76 s) oraz Jamajka Shericka Jackson (10,78 s). Po przekroczeniu linii mety, żorzanka długo nie mogła uwierzyć w rezultat, jaki zobaczyła na tablicy świetlnej. Dziękowała kibicom, którzy jak podkreślała, ponieśli ją do tak szybkiego biegu.

fot. Paweł Skraba

Przypomnijmy, że Ewa Swoboda w tym roku zbliżała się już do magicznej granicy 10 sekund, pobić udało się ją dopiero teraz i to aż o 6 setnych. Czy poprawi też rekord Polski? Na pewno stać ją na to, by biegać jeszcze szybciej. Dodajmy, że od lat trenerką naszej najszybszej sprinterki jest inna żorzanka Iwona Krupa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023