Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fałszywe banknoty i kolizja. Podwójny pech poszukiwanego Gruzina

Facebook Twitter

Wpadli, bo jechali zdezelowanym pojazdem i spowodowali kolizję. Mężczyźni zatrzymani na gliwickim odcinku A1, byli zamieszani w obrót fałszywymi banknotami.

Fałszywe banknoty
fot. policja Gliwice

Fałszywe banknoty znaleziono u poszukiwanego Gruzina

Policja dzisiaj poinformowała o zdarzeniu, które miało miejsce w świąteczny poniedziałek (1.04.). Stróże prawa z komisariatu autostradowego w Gliwicach otrzymali wezwanie do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący renault nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył bmw. Nie dość, że renault znajdowało się w złym stanie technicznym, nie posiadało ważnego przeglądu technicznego, ani ubezpieczenia OC, to za jego kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów ze Słupcy, 20-letni obywatel Gruzji.

Jak się okazało, mężczyzna w lutym br. kupił samochód na wolnym rynku i zapłacił za niego fałszywymi banknotami. Co więcej, tego dnia nie podróżował on sam. Towarzyszył mu 55-letni kolega z Łotwy, przy którym policjanci znaleźli… niemal 300 fałszywych banknotów euro o nominałach 50 i 100 euro.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a następnego dnia zostali przewiezieni do Słupcy, gdzie śledczy przedstawili im zarzuty. Obywatel Gruzji odpowie za wprowadzenie w błąd właściciela samochodu i zapłacenie za transakcję kupna auta fałszywymi banknotami euro o wartości (w przeliczeniu) ponad 14 tysięcy złotych. Obywatel Łotwy natomiast dopuścił się przestępstwa przewożenia niemal 300 fałszywych banknotów euro o nominałach 50 i 100 euro w celu wprowadzenia ich do obiegu.

W wyniku intensywnych działań i wnikliwej analizy posiadanych informacji słupeccy kryminalni zajmujący się sprawą ustalili również miejsce, gdzie znajdował się samochód dostawczy, zakupiony przy użyciu fałszywych banknotów. Pojazd został odzyskany i trafił już do prawowitego właściciela. Teraz kryminalni pracują nad ustaleniem wspólników zatrzymanych mężczyzn.

Na wniosek prokuratora oraz policjantów, Sąd Rejonowy w Słupcy zastosował względem zatrzymanych dwumiesięczny areszt. Za przewożenie i puszczenie w obieg sfałszowanych banknotów polskie prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024