Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Śląskie Smaki tym razem w Tarnowskich Górach. Znamy już termin

Facebook Twitter

Festiwal Śląskie Smaki w tym roku odbędzie się w Tarnowskich Górach. Właśnie poznaliśmy lokalizację i termin imprezy.

Festiwal Śląskie Smaki

Festiwal Śląskie Smaki

2 czerwca w Tarnowskich Górach. Jest termin i miejsce XVIII Festiwalu Śląskie Smaki, to organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną wydarzenie, które ma na celu promocję kuchni naszego regionu. Uczestnicy festiwalu co roku w innym miejscu Śląska walczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch, a wśród amatorów, szkół gastronomicznych ale też w kategorii profesjonaliści nie brakuje przedstawicieli naszego regionu. W ubiegłorocznej edycji w Jastrzębiu- Zdroju, wśród amatorów triumfowały Koła Gospodyń Wiejskich z jastrzębskiej Szerokiej, Popielowa- Radziejowa i Szczerbic.

Uczestnicy festiwalu (amatorzy, szkoły gastronomiczne i profesjonaliści) powalczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch. Nie zabraknie regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”® oraz Food Trucka „Śląskie Smaki. Restauratorzy zadbają o to, by nikt na Festiwalu nie był głodny. Podczas trwania imprezy odbędą się pokazy kulinarne oraz emocjonująca Bitwa Smaków. Atrakcją dla odwiedzających Festiwal z pewnością będzie niezwykle bogaty program kulinarny i artystyczny. Imprezę zakończy tradycyjnie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Festiwal jest zawsze okazją do spotkania się gastronomicznych reprezentantów różnych regionów województwa, będzie więc i kuchnia beskidzka, i jurajska, a także lokalne produkty z województwa śląskiego prosto od ich producentów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj