Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gabinet Pierwszorazowej Porady Onkologicznej otwarty w Gliwicach

Facebook Twitter

Gabinet Pierwszorazowej Porady Onkologicznej otwarto w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. To ważna informacja dla mieszkańców regionu, bo wielu chorych na nowotwory właśnie szuka pomocy. 

fot.facebook.com/Onkologia.Gliwice

Gabinet Pierwszorazowej Porady Onkologicznej w Gliwicach

Gabinet zapewnia kompleksową opiekę medyczną, obejmującą zarówno kluczowe badania dodatkowe, jak i kwalifikację do leczenia w instytucie. Lekarze specjaliści podejmują decyzje dotyczące dalszego postępowania, a w przypadku braku objawów sugerujących chorobę nowotworową przekazują informacje pacjentowi.

Gabinet udziela porad lekarzy I Kliniki Radioterapii i Chemioterapii, którzy są również odpowiedzialni za skierowanie pacjentów do dalszej diagnostyki, takiej jak badania tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego czy biopsji. Dzięki dokładnej diagnostyce możliwe jest ustalenie stopnia zaawansowania nowotworu i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Celem Gabinetu Pierwszorazowej Porady Onkologicznej jest maksymalne skrócenie ścieżki diagnostyczno-leczniczej pacjentów. Lekarze dyżurujący mają do dyspozycji sekretarki medyczne, które realizują ich zlecenia i zapewniają dostęp do terminów badań i konsultacji. Jeśli pacjent wymaga konsultacji specjalisty spoza Instytutu, termin takiej konsultacji ustala dla niego koordynator. Gabinet ma na celu przypisanie pacjenta z konkretnym rozpoznaniem do zespołu specjalistów, co zwiększa szanse na skuteczne leczenie.

Otwarcie Gabinetu Pierwszorazowej Porady Onkologicznej ma na celu skrócenie i usprawnienie drogi pacjentów do specjalistów.

– słyszymy w Gliwicach.

Przyjęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w godzinach od 7.00 do 15.00, a termin wizyty można ustalić telefonicznie, mailowo bądź osobiście. /PAP

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023