Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Galeria w Drodze zaprasza na wernisaż połączony z jarmarkiem

Facebook Twitter

Wernisaż wystawy czeskiej grupy V-klub z Frydka-Mistka oraz jarmark wielkanocny - to propozycja Galerii w Drodze mieszczącej się w Ośrodku Kultury Zameczek w Czernicy. Wernisaż odbędzie się w sobotę (23.03.). Rozpoczęcie o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Grupa artystyczna o nazwie V-klub ma siedzibę w czeskim Frydku-Mistku i skupia artystów z regionu beskidów od 1994 roku. Około dwudziestu członków działa w pracowniach i uczestniczy w nieformalnych spotkaniach, cyklicznie organizuje również wystawy zbiorowe regionalnych artystów pod nazwą FM Salon, które prezentowane są w Muzeum Beskidów na zamku we Frydku. Wspólne wystawy zwracają uwagę swoją różnorodnością, wzbudzają dyskusje, są zderzeniem artystycznych postaw i form. Klub wspiera artystyczny rozwój regionu, pomaga członkom w samorealizacji, zajmuje się organizacją wystaw oraz spotkań. Udostępnia pomieszczenia młodym debiutującym artystom, którzy szukają swjego miejsca w sztuce.

Prezentacja wystaw członków V-klubu jest dla nich dopełnieniem życia, sprawia im radość i przyjemność. Wystawa „Zatrzymani w Beskidach“ prezentuje prace powstałe w 2012 roku, zainspirowane lokalnym środowiskiem miasta Frydek-Mistek oraz jego okolic, stworzone przez rzeźbiarzy, ceramików, malarzy, grafików i fotografów, zaś odbiorcy wystawy będą mogli je porównać, ocenić i wzbogacić swe wnętrze o artystyczne doznania. Wytawa czynna będzie do 12 czerwca 2013 roku.

W wystawie biorą udział: Kolaříková  Michaela, Smejkal  Jiří, Plasgurová Marie,  Hamrlová Jiřina, Cidlík Tomáš, Gál  Roman, Smrčková Vlasta, Kozel Josef, Gorný Stanislav, Javorek Jiří, Kluska Jiří, Rutková Jana, Rožnovská Lenka, Žiška Miroslav, Malchar Vlastimil, Fidzinská Olga

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2020