GKS Jastrzębie wygrywa z Kotwicą. Zostawiliśmy na boisku kawał serducha

GKS Jastrzębie pokonał Kotwicę Kołobrzeg 3:1. - Zostawiliśmy na boisko mnóstwo serducha i charakteru - mówił po spotkaniu szkoleniowiec jastrzębian.

GKS Jastrzębie

Przedświąteczne zwycięstwo piłkarzy GKS Jastrzębie. Wczoraj (28.03) na własnym stadionie piłkarze z Jastrzębia pokonali Kotwicę Kołobrzeg 3:1. Już do przerwy jastrzębianie prowadzili 2:0, a obie bramki zdobyli z rzutów karnych. Obie jedenastki wykorzystał Michał Bednarski.

W drugiej części meczu sędzia podyktował jeszcze jeden rzut karny, tym razem dla gości, którzy zdobyli kontaktową bramkę, później rywal dążył do wyrównania, a GKS mądrze się bronił. Kotwica kończyła spotkanie w dziewiątkę, w ostatnich minutach z boiska zostali wyrzuceni dwaj zawodnicy tej drużyny, a w 6 j minucie doliczonego czasu gry trzecią bramkę dla GKS-u zdobył Farid Ali. Zagraliśmy dobry mecz i co najważniejsze wygraliśmy – cieszył się trener GKS-u, Dawid Pędziałek:

Dawid Pędziałek: Praca chłopaków została dziś nagrodzona w postaci wyniku. Sami sobie na to zapracowali. Zostawiliśmy dziś na boisku bardzo dużo zdrowia, pokazaliśmy jak bardzo chcieliśmy wygrać, zapunktować u siebie za trzy punkty. I to dzisiaj każdy kibic, który był na trybunach widział. Muszę to podkreślić i podziękować całemu zespołowi za to jak realizowali założenia- to raz. Dwa: ile serducha, charakteru zostawili na boisku.  Chciałbym również – bo jest taka nagonka ostatnio na prace arbitrów w II lidze podkreślić, że sędzia stanął n a wysokości zadania i warto to podkreślić.

GKS Jastrzębie zajmuje w tabeli II ligi 15 miejsce ma na koncie 30 punktów ale jedno spotkanie mniej rozgrane od rywali. Za tydzień w sobotę (6.04) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz.

GKS JASTRZĘBIE – KOTWICA KOŁOBRZEG 3:1 (2:0)

1:0 – Bednarski, 33 min (karny)
2:0 – Bednarski, 42 min (karny)
2:1 – Jonathan Junior, 53 min (karny)
3:1 – Ali, 90+6 min

GKS: 1. Grzegorz Drazik – 27. Bartosz Boruń, 7. Przemysław Lech, 25. Paweł Baranowski, 44. Jewhenij Zacharczenko (90, 4. Sebastian Rogala), 47. Konrad Kargul-Grobla – 5. Mateusz Chmarek (75, 6. Szymon Maszkowski), 17. Karol Fietz, 22. Szymon Matuszek, 11. Szymon Kiebzak (84, 10. Farid Ali) – 18. Michał Bednarski (84, 19. Kacper Zych).

KOTWICA: 88. Marek Kozioł – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 27. Tomasz Wełna (46, 24. Filipe Oliveira), 4. Cezary Polak – 77. Tafara Madembo, 14. Aron Stasiak (83, 6. Kamil Kort), 80. Zvonimir Petrović (46, 70. Leon Kreković), 10. Michał Cywiński, 11. Tomasz Kaczmarek (58, 99. Olaf Nowak) – 9. Filip Kozłowski (46, 39. Jonathan Junior).

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork).

Widzów: 734. Żółte kartki: Kargul-Grobla, Drazik, Lech, Ali – Kaczmarek, Madembo, Kozajda, Witasik. Czerwone kartki: Madembo (87), Polak (90+4).