Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GKS Jastrzębie wrócił do treningów [FOTO]

Facebook Twitter

Na pełnych obrotach trenują już piłkarze GKS-u Jastrzębie. Zawodnicy rozpoczęli zajęcia na początku tego tygodnia, po tym, jak otrzymali wyniki badań na koronawirusa.

Nikt nie jest zakażony, dlatego grupa 25 piłkarzy spotyka się już na wspólnych treningach. GKS szykuje się do wznowienia rozgrywek rundy wiosennej. Czy można te zajęcia porównać z zimowym okresem przygotowawczym? Mówi pierwszy trener zespołu, Jarosław Skrobacz:

Nie, zimą, dwa, trzy tygodnie przed ligą to było takie zejście z obciążeń. Oczywiście wkładamy zajęcia motoryczne, siłowe, wytrzymałościowe, ale rzeczywiście 90% tych zajęć to wszystko jest nastawione na to, żeby przede wszystkim z tą piłką dojść do takiej dyspozycji lepszej, bo tego na pewno nam brakuj po tych treningach indywidualnych. Myślę zupełnie inna specyfika. Zrobiliśmy sobie testy wydolnościowe, porównawcze sprawdzające jak to wyglądało w podobnym okresie przed startem ligi. Myślę, że nie jest źle i ta zima, którą przepracowaliśmy bardzo dobrze, to też nie poszło na marne.

Trening przebiegają bez problemów, ale sytuacja związana z koronawirusem wymusza pewne zmiany

– dodaje trener Skrobacz.

Treningi codziennie zaczynamy o 9 rano, się spotykamy w komplecie. Oczywiście musimy to łączyć, bo taki trening – „siłówka” byłoby to zrobione do południa, a po południu byłby normalny trening. Ze względu na to, że nie mamy siłowni, to ten trening łączymy razem. Nie mam nawet gdzie obiadu zjeść, trzeba wszystko modyfikować. Do końca w tym trybie jak się uda, jeśli będzie taka możliwość, jesteśmy przygotowani na to, że ten sparing rozegramy, ale na razie za szybko o tym mówić.

Cele zespołu, który po rundzie jesiennej i dwóch meczach rundy wiosennej zajmuje 5. miejsce w tabeli pierwszej ligi, nie zmieniają się.

Ci, którzy chodzą na mecze Jastrzębia, którzy obserwują nas to wiedzą, że my nie jesteśmy zespołem, który kalkuluje. Oczywiście, że cele trzeba sobie wyznaczać. Te cele można niekiedy ponad stan, ponad możliwości się wyznacza, żeby do czegoś dążyć. Myślę, że nas stać na to, żeby w tych barażach zagrać. GKS w ekstraklasie to jest takie pytanie. Na pewno byśmy chcieli, nie ma o czym rozmawiać, to jest olbrzymi sukces, olbrzymia promocja dla miasta olbrzymia promocja dla klubu. To, czy my jesteśmy zespołem na ekstraklasę, to troszkę na wyrost. Ale piłka nożna, czy sport jest taką dziedziną, że nie zawsze decydują względy organizacyjne, możliwości finansowe, tu w tym upatrywałbym naszej szansy.

Dodajmy, że wznowienie sezonu w Fortuna 1 Lidze ma nastąpić 2 lub 3 czerwca. GKS Jastrzębie zmierzy się wtedy na własnym stadionie z Wartą Poznań.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj