Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gorzyce: Nie poślą dzieci do placówek

Facebook Twitter

"Zdecydowana, by nie powiedzieć przytłaczająca większość rodziców opowiada się stanowczo ZA pozostawieniem dzieci w domach"– tłumaczy decyzję o zamknięciu przeszkoli do 14 czerwca wójt Gorzyc, Daniel Jakubczyk.

fot.StockSnap/pixabay

Na terenie gminy nic się nie zmieniło: rodzice wciąż obawiają się o zdrowie swoich rodzin. Tak było też na początku maja, kiedy dyrektorzy placówek po raz pierwszy kontaktowali się z rodzicami i pytali, czy są zainteresowani opieką w przedszkolach. Decyzja o zawieszeniu zajęć w Gorzycach może zostać zmieniona, jeśli tylko będzie taka potrzeba.

Zdaję sobie sprawę z wyzwań, jakie stoją przed każdym z Rodziców w aktualnej sytuacji, w szczególności konieczności pogodzenia opieki z pracą zawodową. Dlatego też, mając na uwadze w pierwszej kolejności zobowiązania osób pracujących, proszę o Wasze uwagi – nie wykluczam szybkiej częściowej zmiany decyzji jeżeli zajdzie taka konieczność (z uwagi na niemożliwość zapewnienia opieki nad dzieckiem przez Rodzica/Rodziców) oraz jeżeli sytuacja sanitarno-epidemiologiczna ulegnie polepszeniu. O dalszych decyzjach w sprawie funkcjonowania przedszkoli będziemy informować na bieżąco.

– pisze na internetowej stronie gminy wójt, Daniel Jakubczyk

Pod uwagę będzie brana konieczność powrotu rodziców do pracy i ilość zakażeń w naszym regionie. W sąsiednim Godowie natomiast wójt Mariusz Adamczyk poinformował, że przedszkola publiczne pozostaną zamknięte do końca maja.

Zobacz też: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022