Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gry planszowe w Wodzisławiu. Tym razem „Wsiąść do pociągu” na dworcu kolejowym

Facebook Twitter

Wprawdzie Światowy Dzień Gier Planszowych przypada 10 października, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco później w Wodzisławiu wziąć udział w specjalnym turnieju.

Gry planszowe
fot. N. Maciejek

W piątek (13.01.) o godzinie 17:30 na dworcu kolejowy rozegrany turnieju gry „Wsiąść do pociągu”. W rozgrywkach może wziąć udział każdy miłośnik gier planszowych, bez względu na wiek. Turniej rozgrywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: osoby do lat 11 i osoby powyżej lat 12. „Wsiąść do pociągu” to gra familijna. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich, by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe.

Warto dodać, że gry planszowe są znakomitą rozrywką dla całych rodzin, sposobem na relaks, a także zajęciem, które korzystnie wpływa na umysł i wyobraźnię. Spotkania przy planszówkach łącząca pokolenia i zacieśniają więzi. Gry planszowe przechodzą prawdziwy renesans, są ciekawą i angażującą zabawą.

Gry planszowe – O turnieju

W rozgrywkach może wziąć udział każdy miłośnik gier planszowych, bez względu na wiek. Turniej rozgrywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

  • osoby do lat 11,
  • osoby powyżej lat 12

Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

O grze „Wsiąść do pociągu”

„Wsiąść do pociągu” to gra familijna o wielkiej, kolejowej przygodzie. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich, by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe. To prosta planszówka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewnia dobrą zabawę, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania uczestników.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024