Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

halo! Rybnik: Otwarcie wystawy Konrada Obroka i rozmowy o historii

Facebook Twitter

W najbliższym czasie wybierz się do halo! Rybnik. W poniedziałek (25.09.) na rozmowy o zabytkach zaprasza Rafał Lodziński, a w najbliższą sobotę (30.09.) Konrad Obrok będzie miał swoją wystawę autorskich rysunków. 

Park Kulturowy w Rybniku

halo! Rybnik zaprasza na najbliższe wydarzenia

W poniedziałek (25.09.) o godzinie 16.30 wydarzenie POGADAJmy o historii… czyli spotkania w formie dyskusji z uczestnikami i zaproszonymi gośćmi dla których historia to pasja, zawód, albo po prostu hobby. Spotkania adresowane są do wszystkich osób zainteresowanych historią.

Na wrześniowym spotkaniu Rafał Lodziński zapozna gości i pogada o zabytkach historycznych i militarnych Kaszub Północnych. Zobaczymy, gdzie zaczynała się kiedyś Polska, odwiedzimy pałac rodziny von Grass. Staniemy wraz z królem Zygmuntem III Wazą na bałtyckim brzegu oraz poznamy siłę najlepszego czołgu Wehrmachtu.

 

W najbliższą sobotę (30.09.) o 16.30 otwarcie wystawy Konrada Obroka. Vibe hip-hopowego środowiska + alternatywna strefa poetycka. Mieszane gatunki, ale momentami podobne klimaty i treści. W programie wystawa autorskich rysunków Konrada Obroka oraz prezentacja jego tomików (wierszy, tekstów). Gościnnie raperzy ze swoimi kawałkami z różnych płyt – Hugo, Uci (Hip hop Fryna).

Konrad Obrok

To Chrzanowski poeta, tekściarz oraz rysownik. Jest osobą niekierującą się tradycyjną formą, odrzucającą schemat. W swoich wierszach, tekstach tworzy różne metafory, neologizmy, ukryte znaczenia, kombinacje słów oraz rymów. Rym jest dla niego kwintesencją czucia psychicznego. Często zagłębia się w wymiary świata metafizycznego z domieszką realistycznego zdarzenia, które go przytłacza. Wciąż bada, szuka nowych twórczych połączeń i wykracza poza utarty standard. Często ucieka w sentymentalizm wspomnienia i przeżywa minione chwile . W 2011r. zdobył III nagrodę w konkursie poetyckim „Bez granic’’ oraz wyróżnienie w konkursie literacko-plastycznym ,,Malowane słowem i sercem’’. W następnych latach zdobył wyróżnienia w XIII I XIV edycji konkursu poetyckiego ,,Bez granic’’. Zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ,,Czytany obraz 2022r. – dot. malarstwa Roberta Barei”. Jego wiersze znalazły się w antologii GT. ,,Cumulus” oraz antologii grupy literackiej ,,Źródłosłow”. Wydał siedem tomików z własnymi tekstami, wierszami, rysunkami i fotografiami: ,,Szara energia’’ , ,,Psychiczny prąd’’, ,,Nocna przechadzka po Chrzanowie” , ,,Długi czas rozruchu” , ,,Odnowa w duchu” ,,Adwent symboli” oraz ,,Milion groszy”.

Uci i Hugo

To członkowie składu HIP HOP FRYNA, wywodzącego się z Rudy Śląskiej dzielnicy Nowy Bytom(po naszymu ze fryny) w skład którego wchodzi także Buła. Chłopcy działają od 2015 r. w podziemiach rapowej sceny. Na dzień dzisiejszy mają na swoim koncie jedna płytę(także na fizyku) oraz kilkanaście singli. Solowa płyta od Hugo jest już na wykończeniu a w międzyczasie panowie przygotowują kolejny wspólny krążek. Zaprezentują sie wam w składzie Uci, Hugo z mocno oldschol-owym brzmieniem.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj