Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hawel: Sala gimnastyczna dla I LO na finiszu, budowa sali dla II LO rozpocznie się w połowie roku

Facebook Twitter

We wrześniu uczniowie I LO im Powstańców Śląskich w Rybniku mieli już korzystać z nowej sali gimnastycznej. Tymczasem mamy koniec listopada i licealiści dalej nie mogą na niej ćwiczyć.

Sala gimnastyczna

Rozbieżnościami w dokumentacji, tłumaczy kilkumiesięczny poślizg dyrektor Centrum Inwestycji Jacek Hawel, poranny gość Radia 90:

Jacek Hawel: Problemy na placu budowy, te związane chociażby z posadowieniem samego obiektu. Rozbieżności w dokumentacji technicznej spowodowały, że proces inwestycyjny nieco musiał zostać wydłużony, co wcale nie oznacza, że obiekt ten nie jest już gotowy, bo jest gotowy. Trwają prace wykończeniowe, które myślę, że w najbliższych tygodniach pozwolą na rozpoczęcie procedury związanej z odbiorami technicznymi i uzyskaniem ostatecznie pozwolenia na użytkowanie.

Jacek Hawel – sala gimnastyczna powstanie także w II LO

Oznacza to, że z sali wartej ponad 8 mln złotych będzie można korzystać w lutym. Z zazdrością na te inwestycję patrzą licealiści II LO w Rybniku im Frycza Modrzewskiego.

Po maturach rozpoczniemy budowę sali gimnastycznej również dla tej szkoły

– zapowiedział w porannej rozmowie dyrektor Hawel.

Jacek Hawel: Potwierdzę to. W ubiegłym miesiącu miasto otrzymało dofinansowanie do realizacji tegoż zadania inwestycyjnego. Zadanie jest przygotowane projektowo, więc początkiem przyszłego roku rozpoczniemy procedury wyłaniania wykonawcy robót budowlanych i myślę, że na plac budowy z uwagi na funkcjonowanie szkoły. A szkoła – wiemy, że jest to szkoła średnia, więc w okresie maja mamy matury. Stąd też tak planujemy, aby prace rozpoczęły się zaraz po zakończeniu matur. Sala będzie posadowiona w ogrodzie. To jest jedyne miejsce, jedyna wolna przestrzeń.

Miasto szacuje, że budowa sali dla II LO pochłonie 17 mln złotych, czyli dwukrotnie więcej niż dla I LO. Ma być ona połączona ze szkolnym budynkiem na parterze i piętrze.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024