Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali Mistrza Polski. Mocne słowa w szatni pomogły?

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zrekompensowali się kibicom za dotkliwą porażkę w Nowym Targu, wygrywając z Mistrzem Polski z Katowic.

JKH GKS Jastrzębie pokonali mistrzów Polski

Na taki mecz i na takie zwycięstwo czekali kibice hokeistów JKH GKS Jastrzębie. Wczoraj (28.11) jastrzębianie wygrali na własnym lodzie z mistrzem Polski, niepokonanym w tym sezonie zespołem GKS-u Katowice 4:3. Zrehabilitowali się tym samym za ostatnia klęskę, przegrany 3:10 meczu w Nowym Targu. Wczorajsze spotkani zaczęli jednak źle, po pierwszej tercji przegrywali 0:2.

W szatni padły zapewne mocne słowa bo w drugiej odsłonie mecz zagrali już odważnie i co najważniejsze skutecznie, wyrównali na 2:2 po bramkach strzelonych przez Fina Tuukka Rajamaki i Słowaka Rastislava Spirko. Ten ostatni w trzeciej tercji trafił jeszcze dwukrotnie na co goście dopowiedzieli tylko jednym trafieniem. JKH GKS dopisał tym samym do swojego konta 3 cenne punkty i wrócił na czwarte miejsce w tabeli Tauron Hokej Ligi. W piątek (01.12) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z GKS Tychy.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

0:1 Olsson – Delmas 03:57
0:2 Kruczek – Monto – Iisakka 06:29
1:2 Rajamaki – Urbanowicz Bagin 26:236
2:2 Spirko – Bagin 30:40
3:2 Spirko – Izacky 51:54
4:2 Spirko – Jarosz – Izacky 56:05 5/4
4:3 Fraszko – Kruczek – Pasiut 59:41 6/4

JKH GKS Jastrzębie: Miarka – Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Kiełbicki – Górny, Bagin, Izacky, Starzyński, Spirko – Viinikainen, Martiska, Bernhards, Jarosz, Rajamaki – Kameneu, Zając, R. Nalewajka, Arrak, Ł. Nalewajka.