Wiemy, jak przechylać szalę na swoją stronę. Jastrzębski Węgiel pewnie wygrywa w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Jastrzębski Węgiel wygrał kolejne starcie w Lidze Mistrzów. Tym razem siatkarze pewnie pokonali wicemistrzów Czech z Budziejowic.

Siatkarska Plusliga

Drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (28.11) jastrzębianie zmierzyli się na wyjeździe z wicemistrzem Czech zespołem Jihostroj Czeskie Budziejowice. Spotkanie wygrali 3:0 ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Pierwszy set kontrolowali i wygrali go pewnie do 19. Drugi był już wyrównany. Mistrzowie Polski rozstrzygnęli go dopiero zwyciężając na przewagi 29:27. Trzecia partia też nie układała się po ich myśli, ale znów byli lepsi w końcówce zwyciężając 28:26. „Wygraliśmy bez straty seta i to jest najważniejsze” – mówił po meczu środkowy Jastrzębskiego Węgla, Norbert Huber:

Norbert Hubert: Przyjechaliśmy tutaj do czeskich Budziejowic po to, żeby wygrać ten mecz, staraliśmy się to zrobić w takim stylu w jakim to zrobiliśmy – i mam tu na myśli liczbę setów. Myślę, że w dwóch setach w tym meczu prowadziliśmy grę i graliśmy dobrą siatkówkę. W trzecim secie rywal troszkę zaczął nam sprawiać problemy i grał zdecydowanie lepiej niż w dwóch poprzednich setach, przez co ta nerwowa końcówka, ale wiemy jak grać takie końcówki, potrafimy przechylać szalę na naszą stronę, więc nie baliśmy się tego, nie byliśmy przestraszeni sytuacją, wiedzieliśmy, że będziemy po prostu lepsi.

Dodajmy, że najlepszym zawodnikiem spotkania został przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal. teraz jego zespół wraca do ligowej rywalizacji już w sobotę zagra na wyjeździe z LUK Lublin.

Jihostroj Czeskie Budziejowice – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 27:29, 26:28)

Jihostroj Czeskie Budziejowice: Van Schie, Carisio, Balabanov, Taylor-Parks, Sedlacek, Luengas, Kovarik (libero) oraz Michalek (libero), Ondrovic, Emmer, Gonzalez

Jastrzębski Węgiel: Sclater, Toniutti, M’Baye, Huber, Sedlacek, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Patry, Skruders

MVP: Tomasz Fornal.