Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie nadal są niepokonani w tym sezonie

Wczoraj (25.09.) byli lepsi od Mistrza Polski. Jastrzębianie wygrali na Jastorze 3:2 z GKS-em Tychy, ale zwycięzcę meczu wyłoniła dopiero dogrywka. Spotkanie było zacięte i dostarczyło kibicom wielu emocji.

Pierwszą tercję 1:0 wygrali tyszanie, ale w drugiej do ich bramki trafili Kamil Wróbel i Peter Fabuš (fabusz). W ostatniej odsłonie meczu goście wyrównali i o tym kto wygra decydowała dogrywka. Trwała on zaledwie 31 sekund, bo do bramki Mistrzów Polski trafił Maciej Sulka.

Hokieści z Jastrzębia pozostają jedyną niepokonaną drużyną w lidze i są samodzielnym liderem w tabeli. W piątek (28.09.) rozegrają następne derby, tym razem w Katowicach z kolejnym pretendentem do medalu, drużyną TAURON GKS Katowice.

JKH GKS JASTRZĘBIE – GKS TYCHY 3:2 d. (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)

0:1 – 07:01 – Bartłomiej Jeziorski – Siergiej Dorofiejew (4/5)
1:1 – 31:42 – Kamil Wróbel – Tomáš Komínek, Peter Fabuš
2:1 – 38:08 – Peter Fabuš – Tomáš Komínek (5/4)
2:2 – 46:49 – Michael Cichy – Gleb Klimenko, Michał Kotlorz (5/4)
3:2 – 60:31 – Maciej Sulka – Artiom Dubinin, Martin Kasperlik

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Grof, Michałowski, Kasperlík, Dubinin, Paś – Sulka, Homer, Komínek, Fabuš, Wróbel – Bigos, Gimiński, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka – Radzieńciak, Pelaczyk, Kulas, R. Nalewajka.

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Bryk, Górny, Klimienko, Cichy, Michnow – Pociecha, Dorofiejew, Sýkora, Galant, Witecki – Kotlorz, Novajovský, Jeziorski, Komorski, Kogut – Bizacki, Kolarz, Rzeszutko, Kalinowski.