Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ile czeka się na rejestrację auta?

Facebook Twitter

Sprawdzamy jak długie są kolejki w wydziałach komunikacji i transportu w naszych regionie. W związku z pandemią, żeby przyjść do urzędu, trzeba się umówić. Po to, by nie tworzyły się kolejki oczekujących, a co za tym idzie by nie stwarzać ryzyka zakażenia.

W Rybniku kolejki są długie. Zajęte są już wszystkie terminy do końca przyszłego tygodnia (do 3.07). Terminy są uwalniane co dwa tygodnie: ostatnio w ciąg 17 minut zajęte zostały wszystkie. Tu w dobie pandemii przyjmowanych jest o połowę klientów mniej, dodatkowo obsługiwane są salony samochodowe i firmy leasingowe.

A jak jest w powiecie raciborskim?

Z uwagi na obostrzenia i wymogi sanitarne, my teraz przyjmujemy klientów, którzy wcześniej umówili się- czy to poprzez system rezerwacji internetowej,  czy przez telefon, w związku z tym  w samym urzędzie kolejek nie ma, dbamy o to, żeby ludzie ni gromadzili się tutaj. Niestety terminy w ten sposób rezerwowane są na trzy tygodnie do przodu. W tym sensie więc dużo osób oczekuje.

– przyznaje Andrzej Chwalczyk, naczelnik wydziału komunikacji i transportu w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Istnieje możliwość zarejestrowania samochodu korespondencyjnie. Dzięki tej metodzie choć mniej klientów odwiedza wydział, liczba rejestrowanych pojazdów nie jest mniejsza niż przed pandemią. To około 40-50 samochodów każdego dnia:

Można komplet dokumentów złożyć u nas w biurze podawczym, gdy one trafią do wydziału komunikacji, my sprawę załatwiamy i kontaktujemy się telefonicznie z naszymi klientami,  z naszymi mieszkańcami i umawiamy na konkretną godzinę na odbiór tablic i dowodów rejestracyjnych. Spora grupa mieszkańców decyduje się na taką formę, chociaż w tym czasie, kiedy załatwiana jest ta sprawa, nie można poruszać się samochodem. W związku z tym można powiedzieć, że ilość rejestrowanych pojazdów jest podobna jak przed epidemią.

Najlepiej jest w Wodzisławiu: tu jest szansa, by umówić się nawet z dnia na dzień, wystarczy zadzwonić i dopytać o wolny termin. Nie trzeba od rana stać w kolejkach. Internetowa rezerwacja terminu wizyty działa w ten sposób, że umawiamy się z trzydniowym wyprzedzeniem, czyli wchodząc do systemu w czwartek możemy umówić się na poniedziałek. Czeka zawsze 56 miejsc, dodatkowe są do dyspozycji osób korzystających z rezerwacji telefonicznej. Ile to ostatecznie, zależy od możliwości kadrowych wydziału: pracowników wciąż brakuje, bo są na opiekach, urlopach lub kwarantannach, a jeden urzędnik jest w stanie zarejestrować 15 pojazdów dziennie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj