Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ile wymieniono, a ile jeszcze trzeba wymienić pieców w Czerwionce-Leszczynach?

Facebook Twitter

1100 wymienionych pieców w trzecim kwartale tego roku w Czerwionce Leszczynach, w ramach programu Czyste Powietrze, stawia gminę na drugim miejscu w kraju. To cieszy, bardziej martwi jednak to, że ciągle nie wiadomo ile kopciuchów trzeba jeszcze wymienić.

A czasu coraz mniej, bo od 1 stycznia 2022 roku czyli za niespełna dwa tygodnie nie będzie można w nich palić.

Grzegorz Wolnik: Pewnie ta walka będzie długa i uciążliwa, dlatego że tych pieców jest jeszcze ciągle bardzo wiele. Ile do końca, tego jeszcze nie wiemy, bo nie wszyscy jeszcze zgłosi do rejestru rządowego swoje sposoby ogrzewania.

Wiadomo natomiast, co w ostatnim czasie zrobiono w Czerwionce Leszczynach by poprawić jakość powietrza:

Grzegorz Wolnik: W tej chwili wymieniliśmy ponad 1100 instalacji, jesteśmy na drugim miejscu, jeśli chodzi o pozyskiwanie przez mieszkańców funduszy z „Czystego Powietrza”. Ponad 750 instalacji fotowoltaicznych powstało w gminie, w tym 190 do CO i 80 do ciepłej wody użytkowej. W tej chwili prowadzimy również termomodernizację osiedla familoków, to kolejny element, który poprawi jakość powietrza.

A z Grzegorzem Wolnikiem Pełnomocnik do spraw Rozwoju, Planowania i Gospodarki w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny rozmawiał Arkadiusz Żabka. Przypomnijmy że najwięcej pieców w całym kraju w III kwartale tego roku wymieniono w Godowie, na drugim była Czerwionka Leszczyny, na trzecim Jejkowice.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022