Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Godów: Ruszają dopłaty do wymiany kotłów. Sprawdź jak skorzystać

Facebook Twitter

Po świętach rusza przyjmowanie wniosków o dopłaty do wymiany źródeł ciepła. W Godowie rusza kolejna edycja programu "Ograniczenia Niskiej Emisji". Od poniedziałku (27.12.) przez 3 tygodnie, do 14 stycznia 2022 roku, przyjmowane będą dokumenty.

Mieszkańcy mogą starać się o pieniądze na wymianę starych kotłów węglowych na: kotły gazowe, kotły na biomasę 5 klasy z automatycznym podawaniem paliwa lub pompy ciepła. Dokumenty w formie papierowej należy czytelnie wypełnić i złożyć w Urzędzie Gminy, przesłać pocztą lub za pomocą, lub w formie elektronicznej. W przypadku złożenia większej liczby wniosków niż przewidziana liczba dotacji dla poszczególnego wariantu źródła ciepła zostanie przeprowadzone losowanie. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Wójt Gminy Godów informuje, że w dniach od 27.12.2021 r. do 14.01.2022 r. przyjmowane będą wnioski o udzielenie w roku 2022 dofinansowania na wymianę węglowych, zasypowych kotłów centralnego ogrzewania na: kotły gazowe, kotły na biomasę 5 klasy z automatycznym podawaniem paliwa, lub pompy ciepła.

Wniosek o udzielenie dofinansowania, wraz z wymaganymi załącznikami, udostępniony jest na stronie internetowej Gminy pod adresem https://www.godow.pl/odpady-ekologia-planowanie/plan-ograniczenia-niskiej-emisji oraz w Biurze Obsługi Klienta w godzinach pracy urzędu.

Regulamin udzielania dotacji dla osób fizycznych biorących udział w Programie Ograniczania Emisji na terenie Gminy Godów na lata 2021-2022 jest dostępny pod adresem: www.godow.pl (Biuletyn Informacji Publicznej).
Uwaga : Wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej w celu montażu gazowego kotła CO wymaga wcześniejszego wykonania projektu technicznego i uzyskania pozwolenia na budowę przed rozpoczęciem prac modernizacyjnych. Organem właściwym w sprawie pozwolenia na budowę jest Starosta Wodzisławski.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Godów pod nr tel. 32 476 50 65, wewn. 23.
Uwaga: W przypadku 1 właściciela nieruchomości należy złożyć dokumenty:
1. Wniosek o udzielenie dofinansowania
2. Oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością lub inny dokument potwierdzający własność (np. akt notarialny, odpis z Księgi Wieczystej, wydruk z elektronicznej księgi wieczystej)
3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
W przypadku gdy jest więcej niż 1 właściciel nieruchomości należy złożyć dokumenty:
1. Wniosek o udzielenie dofinansowania podpisany przez wnioskodawcę
2. Oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością lub inny dokument potwierdzający własność podpisany przez wnioskodawcę
3. Zgody na realizację inwestycji od każdego współwłaściciela
4. Zgody na przetwarzanie danych osobowych od każdego współwłaściciela.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022