Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Inwestycje drogowe GDDKiA na raciborszczyźnie

Facebook Twitter

Bezpieczniej dla pieszych i rowerzystów na raciborszczyźnie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie inwestycji poprawiającej bezpieczeństwo na DK45 w Raciborzu.

inwestycje drogowe
fot. www.gov.pl/web/gddkia-katowice

Jak informują urzędnicy Generalnej Dyrekcji

Wyznaczenie nowych przejść dla pieszych wraz z ich oświetleniem umożliwi bezpieczne przekraczanie jezdni. Zastosowanie kompleksowych rozwiązań inżynierskich przyczyni się do ograniczenia zdarzeń drogowych oraz ich skutków — w szczególności z udziałem pieszych i rowerzystów. Inwestycja obejmie prawie 1,5 km odcinek DK45 w południowej części wsi Rudnik i w północnej części Raciborza.

Zaprojektowano budowę ciągu pieszo-rowerowego po stronie lewej DK45 na odcinku ul. Kwiatowej i częściowo ul. Kozielskiej oraz budowę chodnika w obrębie zatok autobusowych, przebudowę istniejących zatok w rejonie skrzyżowania z ul. Podmiejską oraz budowę dwóch nowych zatok autobusowych. Część z nich zostanie oświetlona. W ramach inwestycji wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa. Przygotowanie inwestycji wraz z robotami budowalnymi oszacowano na prawie 10 mln zł.

Dodajmy, że GDDKiA na oferty czeka do 11 października, a realizacja robót budowlanych powinna zakończyć się do 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023