Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jacek Dewódzki wystąpi w restauracji Texas w Żorach. Bilety są już dostępne [materiał partnera]

Facebook Twitter

Cotygodniowe koncerty w Restauracji Texas w Żorach powoli stają się tradycją. Przed nami kolejne wydarzenie z muzyką na żywo. Na scenie wystąpi Jacek Dewódzki. Warto wspomnieć, że artysta przez kilka lat był wokalistą legendarnego już zespołu Dżem.

6 listopada 2021 o godzinie 20.00 w Restauracji Texas przy Amerykańskim Parku Rozrywki TwinPigs w Żorach wystąpi Jacek Dewódzki– muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów.

Jacek Dewódzki współpracował z zespołami: Gang Olsena, Martyna Jakubowicz, Siódma Trąba, Wawele, KajaKaraplios, Brathanki, Yednoo. Od lat 80. współpracuje z zespołem 6 Bdsz Czasza, tworząc jego najlepsze przeboje wyróżniane na licznych festiwalach piosenki wojskowej. W swoim dorobku ma kilkanaście płyt solowych z różnymi zespołami, m.in. Dżem w Operze, Pamięci Pawła Bergera, 30 urodziny, Koncert dla Jacka Kaczmarskiego, Kocham piwo zespołu BIG CYC. Dewódzki przez kilka lat był wokalistą grupy DŻEM, współpracował z nią od nagrania albumu Kilka zdartych płyt, do płyty Być albo mieć, która ukazała się w maju 2000 (w sumie 5 albumów). Wydał solowe płyty: Jacek Dewódzki & Przyjaciele, Rewolucja, Revolucja II oraz Bida z nędzą. Wystąpił gościnnie na płycie Lidii Jazgar i zespołu Galicja z 2001 roku w piosence „Motyle”. Na początku 2001 roku DŻEM zrezygnował z dalszej współpracy z Jackiem Dewódzkim, to było 20 stycznia 2001 roku po koncercie w Lublinie (w tamtym roku wystąpił z Dżemem w dwóch koncertach), 15 lutego tego samego roku zastąpił go Maciej Balcar. W 2006 roku, razem z grupą Yednoo wziął udział w nagraniu albumu o tej samej nazwie, na którym wystąpił jako wokalista w utworze „Above life and death together” oraz jego polskojęzycznej wersji „Ponad życiem, ponad śmiercią”.

Organizował i prowadził studenckie warsztaty muzyczne PKS w Krakowie i Młode Wilki w Warszawie, festiwal Song of Songs. Brał także udział w wielu innych przedsięwzięciach muzycznych, takich jak: Dzień Kotana, Przystanek Woodstock, WoŚP, Inwazja Mocy, Pomarańczowa Rewolucja, Festiwale: Tyski, w Węgorzewie, Opolu, Sopocie, Rock Autostrada oraz nagrał soundtrack do filmu Jacka Bromskiego „To Ja Złodziej”.

Aktualnie jest liderem krakowskiej formacji Revolucja występuje też w składzie grupy Jacek & Placek. W roku szkolnym 2011/2012 był on nauczycielem przysposobienia obronnego (obecnie edukacja dla bezpieczeństwa) w Zespole Szkół w Niepołomicach im. Jana Pawła II. W 2009 r. na krótko został także wokalistą zespołu Harlem zastępując za mikrofonem Ryszarda Wolbaha. W Harlemie grał też na gitarze akustycznej. Po odejściu z zespołu jego miejsce zajął Jakub „Qbek” Weigel. W 2011 roku wystąpił w krótkometrażowym filmie w reżyserii Wiktora Kilczkowskiego pt. Wataha, w którym gra jedną z głównych ról. Film miał swoją premierę w październiku 2011.

Jacek Dewódzki prowadzi swoją audycję w „RadioWWW” w każdy wtorek od 20:00 pt. Nocne kino z mandoliną.

Bilety dostępne w Hotelu Texas w Żorach tel.32 416 08 88 i na www.ebilet.pl.

Kontakt

Hotel Texas

  • ul. Katowicka 24
  • 44-240 Żory

Recepcja Hotelu Texas

  • recepcja@hoteltexas.pl
  • +48 32 41 60 888
  • +48 533 863 020

Restauracja Texas

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021