Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak idzie budowa sali gimnastycznej przy I LO w Rybniku? Zobacz nowe zdjęcia

Facebook Twitter

Uczniowie I LO w Rybniku od jesieni będą mogli już korzystać z nowej sali gimnastycznej. Trwają prace wykończeniowe.

I LO w Rybnik wkrótce będzie miało nową salę gimnastyczną
UM Rybnik /M.Koczy

I LO w Rybniku wkrótce z nową salą gimnastyczną. To prezent na 100-lecie szkoły

Trwa budowa sali gimnastycznej na terenie I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Konstrukcja nowej części szkolnego budynku już stoi, teraz przyszedł czas na prace wewnątrz obiektu. Sala sportowa z widownią wraz z niezbędnymi pomieszczeniami towarzyszącymi – gabinetem nauczycieli wychowania fizycznego, toaletami ogólnodostępnymi, szatniami, salką fitness, magazynami, pomieszczeniami gospodarczymi połączona będzie z budynkiem szkoły, a towarzyszące pomieszczenia zapewnią wygodę i funkcjonalność podczas zajęć sportowych i rekreacyjnych.

I LO z nową salą gimnastyczną. Uczniowie skorzystają już jesienią

 Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, prace miały zakończyć się w czerwcu, jednak cykl edukacyjny placówki i występujące warunki atmosferyczne – począwszy od podpisania umowy do dnia dzisiejszego – okresowo wymusiły przerwanie prac. Planowany termin zakończenia robót określa się na październik br. Aktualnie wykonawca realizuje intensywne prace wykończeniowe wewnątrz obiektu, trwa kładzenie posadzek i tynkowanie. Dotychczasowe wydatkowanie środków kształtuje się na poziomie 45 procent, a rzeczowe wykonanie można szacować na poziomie co najmniej 60 procent

– tłumaczy Urszula Grzenik, zastępca dyrektora Centrum Inwestycji Urzędu Miasta Rybnika

Przypomnijmy, że budynek o trzech kondygnacjach tworzyć będą dwa łączące się prostopadłościany. Co ważne, obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych – wyposażony w windę i pozbawiony barier architektonicznych.   Prace warte 8 254 177,49 zł wykonuje wybrana w przetargu wodzisławska firma F-BUD FIBIC SP. J., która wyposaży obiekt także w niezbędne instalacje (w tym system nagłośnienia sali) oraz wykona drogę wewnętrzną jako dojazd do parkingu i placu ppoż. na dziedzińcu. Inwestycja obejmuje także nowe zagospodarowanie terenu przyległego, w tym montaż elementów małej architektury oraz nasadzenia drzew.

Otwarcie obiektu dla uczniów planowane jest w ostatnim kwartale bieżącego roku. Na realizację inwestycji Miasto Rybnik otrzymało dofinansowanie w kwocie 1 963 915 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Przypomnijmy, że budowa sali gimnastycznej zbiegła się w czasie z obchodami 100-lecia I LO w Rybniku. Nowy obiekt sportowy ma być prezentem dla całej społeczności szkolnej z okazji zacnego jubileuszu.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024