Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak zapowiadali, tak zrobili. Wisła się otwarła i zaprasza

Facebook Twitter

Przedsiębiorcy z Wisły otworzyli swoje biznesy. Mają dosyć bezczynnego siedzenia. Uważają, że obostrzenia zamykające, chociażby stoki narciarskie, nie mają sensu.

Zapowiadany kilka tygodni temu sprzeciw i otwarcie biznesów, mimo obostrzeń, dzisiaj doszedł do skutku. Jak mówi Radiu 90 Karolina Wantulok z Wiślańskiej organizacji turystycznej:

Wyciągi ruszyły i kuszą narciarzy.

W sumie działa 5 z 15 obiektów:

Wisła otwarta turystycznie zawsze jest i tak się też stało w dniu dzisiejszym (1.02.), nawet powiem więcej, część wyciągów się wyłamała i ruszyła przez weekend. Zgodnie z rozporządzeniem odbywa się to w formie szkoleń, cieszy się to dużym zainteresowaniem.

Radio 90: Czyli coś takiego jak Klepki 2 tygodnie temu uruchomiły?

Dokładnie tak. Jest bardzo dużo chętnych, część wyciągów zdecydowała o formie przewozu turystycznego, który do tej pory był możliwy, dodatkowo jest możliwe wywiezienie turystom bagażu do 10 kilogramów i do 2 metrów długości. Mogą być to narty, kile do golfa. Wiślański Skipass to jest 15 stacji narciarskich, część jest w Istebnej i Ustroniu, ruszyło 5 wyciągów.

Po zjazdach turyści są głodni, czy działają restauracje?

Nie ma z tym problemu w Wiśle

– dodaje Wantulok:

Tak, na wyciągach działa gastronomia na wynos, cały czas tak jak mogła działać, natomiast kilka restauracji wiślańskich się otwiera również zgodnie z rozporządzeniem.

Radio 90: Restauracje niektóre działają zgodnie z prawem można powiedzieć?

Tak, oczywiście zgodnie z rozporządzeniem. Oczywiście proszę pamiętać, że część tej gastronomii jest już stricte związana z miejscami noclegowymi, np. w pensjonatach czy hotelach. Przedsiębiorcy prowadzą to zgodnie z rozporządzeniem.

Noclegi również działają

– słyszymy w Wiśle. Choć nikt głośno nie chce się reklamować, to bez problemu w informacji turystycznej znajdziemy obiekty, które nas ugoszczą.

Ja oceniam, że duża część w różnymi wytrychami ruszyła. Każdy przedsiębiorca podejmował decyzję indywidualnie o formie swojego otwarcia.

Radio 90: I dostosowywali się do obowiązującego prawa?

Oczywiście tak. Część przedsiębiorców nie zdecyduje się na otwarcie i oni nam o tym wprost mówią, bo też rozpytujemy przedsiębiorców jak to u nich wygląda. Proszę pamiętać, że to jest każdorazowo indywidualna decyzja i indywidualne ryzyko danego przedsiębiorcy.

Jak zapowiadają właściciele firm, w najbliższych dniach branża turystyczna w Wiśle ma poszerzać swoją ofertę. Nieco ostrożniej na to patrzą przedsiębiorcy w Szczyrku i spoglądają na to, co dzieje się w Wiśle.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021