Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jarmark świąteczny w cieniu Szarloty! Rydułtowy zapraszają na ulicę Ofiar Terroru

Facebook Twitter

Jarmark świąteczny – spotkanie ze znanymi Ślązakami. To jest plan na najbliższy weekend (9-10.04.) w Rydułtowach. Na ulicy Ofiar Terroru odbędzie się kiermasz ze stoiskami świątecznymi, będą koncerty, spotkania ze związanymi ze Śląskiem pisarzami czy sportowcami i muzykami.

Burmistrz Rydułtów Marcin Połomski zaprasza na kiermasz i tłumacz gdzie dokładnie to się odbędzie.

Marcin Połomski: Będzie się to dobywać na zamkniętej dla ruchu części ulicy Ofiar Terroru, od Urzędu Miasta w kierunku dworca kolejowego. Pośrodku stanie scena.

Radio 90: To pierwszy raz w historii zamykacie ulicę na jakieś wydarzenie…

Marcin Połomski: Tak, pierwszy raz i chcemy pokazać mieszkańcom i handlowcom, że to, że nie możemy podjechać samochodem pod sam sklep, to nie oznacza, ze nie będzie ruchu. Sami będziemy się tego uczyć. Mamy doświadczenia z większych miast, gdzie takie działania spowodowały, że ruch klientów się zwiększył.

To będzie takie nasze święto ulicy Ofiar Terroru

– mówi burmistrz Połomski:

Marcin Połomski: Zadanie to ma na celu pobudzenie niegdyś głównego traktu handlowego, przywrócenie mu dawnego gwaru i życia. Planowane są występy, kiermasze, targi i  biesiady. Będą stoiska z ozdobami i smakołykami świątecznymi, będą na scenie rozmowy ze związanymi ze Śląskiem pisarzami czy sportowcami i muzykami.Koncerty plenerowe na zakończenie każdego dnia jarmarku. Będzie rozstrzygnięcie konkursu na „Wielkanocną Witrynę Sklepową”, będzie też w niedzielę konkurs dla najmłodszych „List gończy za wielkanocnym jajkiem”.

Jaki atrakcje? Ujawniamy informacje o koncertach i spotkaniach na scenie. Posłuchajcie:

Chcemy pokazać, że Rydułtowy to także kuźnia talentów

– mówi burmistrz.

Marcin Połomski: Dlatego spotykamy się tutaj, głównie też z młodymi rydułtowikami, którzy pokazują, ze jak się chce, to można. Dziś są znani nie tylko w naszym regionie, a także w Polsce i na świecie.

Po raz pierwszy w historii miasta przygotowano konkurs na „Wielkanocną Witrynę Sklepową”.

Marcin Połomski: W całość działań, które są prowadzone na ulicy Ofiar Terroru, chcemy też włączyć przedsiębiorców, chcemy ich zachęcić, aby zaangażowali się w nasze działania. Widzimy, że jest odzew bardzo dobry, przygotowują się, będą ozdabiać swoje witryny, co wiem- będą się przebierać i brać udział w różnych wydarzeniach, po to, by jeszcze lepiej zachęcić mieszkańców do odwiedzania ich na co dzień, nie tylko w sam weekend.

W sobotę (9.04.) jarmark od 10.00 do 20.00, w niedzielę od 15.00 do 20.00. Impreza na fragmencie ulicy Ofiar Terroru od Urzędu Miasta do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza.

Projekt „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”’ finansowy ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 realizowanego w ramach programu ,,Rozwój Lokalny’’.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj