Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie i Żory. Jak od poniedziałku funkcjonować będą szkoły?

Facebook Twitter

Ostateczne decyzje należą do dyrektorów szkół. Tak jest w Jastrzębiu i Żorach, gdzie placówki przygotowują się do powrotu uczniów starszych klas do nauki stacjonarnej. Od poniedziałku (17.05.) przez najbliższe dwa tygodnie nauka będzie odbywać się hybrydowo.

W wydziale edukacji w żorskim magistracie usłyszeliśmy, że to dyrektorzy podejmą decyzje, które klasy będą uczyć się w szkole, a które online. Generalnie przyjęta ma być zasada, że uczniowie w szkolnych ławkach zmieniać się będą co 2 – 3 dni.

Pierwszy tydzień nauki stacjonarnej ma być zarezerwowany dla młodszych klas, czyli 4, 5 i 6-tych; w drugim tygodniu do szkoły na lekcje przyjdą 7- i 8-klasiści. Ci ostatni nie wszędzie będą wracać przed sprawdzianem 8-klasisty do nauki stacjonarnej, tu też decydować będą dyrektorzy w porozumieniu z rodzicami. Różnie więc może to wyglądać w różnych placówkach.

Podobnie jak w jastrzębskich szkołach. 8-klasiści nie zawsze przed sprawdzianem pojawią się w szkole na lekcjach, wciąż jednak biorą udział w konsultacjach prowadzonych w małych grupach. Jeśli chodzi o pozostałych uczniów, to zmieniać się będą w systemie tygodniowym: połowa uczniów będzie uczyć się stacjonarnie, połowa zdalnie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj