Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Wandale zniszczyli cztery samochody

Facebook Twitter

W ręce jastrzębskich stróżów prawa wpadli młodzi mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, którzy na ulicy Zielonej zniszczyli cztery pojazdy. Kompani chwilę przed publicznym wyładowaniem frustracji pili razem alkohol. Zatrzymanie wandali możliwe było dzięki szybkiej reakcji naocznego 16-letniego świadka, który wraz z mamą udał się za chuliganami, a następnie telefonicznie poinformował policję.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. W centrum miasta spotkała się grupa młodych ludzi, dwie kobiety w wieku 16 i 18 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 20 i 24 lata, którzy postanowili uczcić spotkanie alkoholem. Wracając jednak do domu, chcieli się trochę zabawić i kopali napotkane samochody. Nie wiedzieli jednak, że ich „zabawę” obserwuje świadek, który wraz z mamą udał się za wandalami oraz o całym zdarzeniu poinformował niezwłocznie oficera dyżurnego jastrzębskiej komendy.

Wysłany na miejsce patrol już po chwili zatrzymał wszystkich chuliganów. 16-latka trafiła pod opiekę rodziny, pozostali do policyjnej celi. Dalszym losem zatrzymanych zajmie się teraz sąd i prokurator. Nastolatka stanie przed obliczem sądu rodzinnego. Za zniszczenie mienia grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Pościg za motocyklistą Jastrzębiu-Zdroju

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj