Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Kolejni oszukani przez internet. Jak uniknąć kradzieży?

Facebook Twitter

Kolejni mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju zostali okradzeni przez oszustów przez internet. Jedna z mieszkanek miasta straciła blisko 9 tysięcy złotych. Co ciekawe, wszyscy oszukani próbowali sprzedać, a nie kupić towar na jednym z popularnych portali sprzedażowych.

Fot.pixabay.com

Metoda działania oszustów była taka sama. Pod pretekstem zakupu wystawionego za pośrednictwem portalu towaru, przesyłali link przekierowujący do łudząco podobnej witryny tej platformy. Tam znajdowała się instrukcja do wprowadzenia karty płatniczej, w celu rzekomego szybkiego przelania pieniędzy. W ten sposób przestępcy uzyskiwali dostęp do konta sprzedającego. Jak łatwo się domyślić, kradli z niego pieniądze przelewając je na swoje konto. Jedna z jastrzębianek, która chciała sprzedać meble, straciła w ten sposób prawie 9 tysięcy złotych, a z konta jastrzębianina, który wystawił na sprzedaż buty motocyklowe za 200 złotych, przestępca skradł 2400 złotych.

Jak informuje policja, wielu innych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju również padło ofiarami tego typu oszustw tracąc nawet do kilku tysięcy złotych. W wielu przypadkach mieszkańcy miasta na szczęście w porę zorientowali się, że zostali oszukani.

Uwaga!

W niektórych przypadkach oszuści żądają podania haseł do logowania do bankowości elektronicznej, a następnie akceptacji nowego urządzenia (np. telefonu), które będzie miało dostęp do konta bankowego. Jeżeli zaakceptujemy zmianę, złodzieje przejmą nasze konta i będą mogli zabrać z nich wszystkie dostępne środki.

Apelujemy!

Bądźcie ostrożni! Pod żadnym pozorem nie wchodźcie w nieznane linki i nie przekazujcie swoich danych osobowych, danych kart płatniczych oraz haseł do bankowości elektronicznej. Nie akceptujcie również nowych urządzeń, które mogą mieć dostęp do Waszych kont bankowych. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj