Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Laura Grzyb Mistrzynią Polski w kickboxingu

Facebook Twitter

Laura Grzyb najlepsza w Polsce. W finale XXI Mistrzostwach Polski Seniorek pokonała mistrzynię świata w kick-boxingu Monikę Puzio-Nieszporek.

Fot. YouTube / Polski Związek Bokserski

W kategorii do 60 kg znalazło się 10 zawodniczek. Pierwszą rywalką Laury Grzyb była Martyna Kaszczuk. Walka nie trwała długo – sędzia zdecydował się ją przerwać już w pierwszej rundzie i jej triumfatorką została Grzyb. Ćwierćfinałową przeciwniczką pięściarki pochodzącej z Jastrzębia-Zdroju została Anna Knapik, która wcześniej pokonała Martę Grzeszkiewicz. Tym razem walka odbyła się na pełnym dystansie i o triumfie Grzyb zadecydowali sędziowie. Podobnie stało się w półfinałowym starciu z Moniką Serafin.

Podczas gali finałowej, Laura zmierzyła się z Moniką Puzio-Nieszporek. Przeciwniczka reprezentantki Klubu Sportów Walki Gostyń postawiła na nieustanny napór i dążenie do zwarcia, jednak Laura kontrolowała walkę i nie pozwoliła pokrzyżować swojego planu. Jednogłośną decyzją sędziów nową mistrzynią Polski została Laura Grzyb.

Udział Laury w mistrzostwach Polski to powrót do boksu olimpijskiego. Niepokonana na zawodowych ringach zawodniczka nigdy nie ukrywała, że jej większym marzeniem jest medal olimpijski niż pas federacji. W Wałbrzychu wystąpiło łącznie ok. 240 pięściarek i pięściarzy z całej Polski. Walczyli w 13 kategoriach wagowych (kobiety w 12). Nie zabrakło uczestników Igrzysk Olimpijskich, medalistów Mistrzostw Świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych.

Źródło: Polski Związek Bokserski

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021