Jastrzębscy hokeiści wciąż liczą się w walce o trzecią lokatę

To było niezwykle emocjonujące spotkanie. Wczoraj (19.02.) jastrzębianie pokonali na Jastorze Ciarko Sanok 2:1. Wynik spotkania otworzył w pierwszej tercji Richard Bordowski, goście wyrównali w 44 minucie, a decydujący gol Richarda Krala padł dopiero w 59 minucie spotkania.

Dzięki wygranej jastrzębianie nadal zajmują 3. miejsce w tabeli hokejowej ekstraligi i na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej mają szanse, by je utrzymać. Muszą jednak wygrać wszystkie mecze. Będzie to bardzo trudne, bo już w niedzielę (23.02.) zagrają na wyjeździe z liderem, GKS-em Tychy.

JKH GKS Jastrzębie – Ciarko PBS Bank Sanok 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

• 1:0 (03:40) Richard Bordowski – Adrian Labryga, Radek Prochazka (5/4)
  • 1:1 (43:40) Martin Vozdecky – Samson Mahbod
  • 2:1 (58:43) Richard Kral

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny – Rompkowski, Zatko (2’+10′), Kapica, Pasiut, Laszkiewicz – Górny, Labryga, Bordowski (4′), Prochazka (4′), Urbanowicz (4′) – Flaszar, Bryk, Stoklasa, Kral, Marzec (2′) – Kogut, Kulas, Zdenek (4′), Danieluk (2′).

Ciarko PBS Bank KH Sanok (2′): Murray – Hudec, Richter (2’+10′), Szinagl, Mahbod (2′), Vozdecky (2′) – Besch (6’+10’+20′), Pociecha (4′), Danton (4′), Bayrack (4′), Wilusz – Kloz, Rąpała, Biały, Zapała (2′), Strzyżowski – Dolny (2′), Kostecki, Ćwikła, Demkowicz, Mermer.

Kary: 32′-70′.
Strzały: 42:33.