Jastrzębski Węgiel przegrywa po niezwykle zaciętym meczu z Treflem Gdańsk

W meczu 25. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel uległ 2:3 na wyjeździe Treflowi Gdańsk, ale utrzymał pozycję lidera.

Jastrzębski Węgiel

To było niezwykle zacięte spotkanie. Jastrzębski Węgiel przegrał na wyjeździe z drużyną Trefla Gdańsk. Mimo porażki jastrzębianie utrzymali pozycję lidera PlusLigi.

Posłuchaj co mówił po meczu libero Jakub Popiwczak:

W pierwszym secie to Jastrzębski Węgiel od początku do końca dyktował warunki na boisku. Gra układała się dobrze, a zawodnicy z Jastrzębie imponowali skuteczność w ataku oraz zaliczyli trzy punktowe bloki i trzy asy serwisowe. W drugim secie doszło do zmiany na rozegraniu. Benjamina Toniuttiego zastąpił Edvins Skruders, który został na placu gry do końca spotkania. Ale gra Jastrzębskiego wyglądała już nieco inaczej – spadła skuteczność, ale mimo to w połowie seta siatkarze z górniczego miasta wyszli na prowadzenie. Zespół nie wykorzystał jedna czterech piłek setowych przy stanie 24:20. Kiedy doszło do walki na przewagi, niesieni dopingiem swoich fanów gdańszczanie zdołali nas przełamać i wygrać seta 30:28.

W trzecim secie  zwycięsko z partii wyszli gospodarze (28:26). W czwartym secie to jastrzębianie wypracowali sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali  już do samego finału partii, doprowadzając tym samym do tie-breaka, a w tej odsłonie pojedynku lepsi byli gdańszczanie.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 30:28, 28:26, 20:25, 15:13). MVP: Jan Franchi Martinez

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Huber, Gladyr, Fornal, Sedlacek, Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sclater.