Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel: Koronawirus w klubie

Facebook Twitter

Koronawirus znów w Jastrzębskim Węglu. Poinformował o tym klub na swojej stronie internetowej. Jak czytamy w komunikacie, we wtorek (02.02.) po meczu ze Stalą Nysa przeprowadzono testy (RT-PCR) na obecność wirusa SARS-CoV-2. W przypadku dwóch zawodników w środę (3.02.) otrzymano wyniki pozytywne.

fot.https://jastrzebskiwegiel.pl

Osoby zakażone na razie czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie. Zespół i sztab szkoleniowy zostali poddani badaniom, w związku z zaplanowanym na najbliższy poniedziałek (8.02.) wyjazdem na turniej 4. rundy Ligi Mistrzów w Kazaniu. Ci, którzy wcześniej nie przebyli koronawirusa, zostali poddani samoizolacji. Natomiast tzw. ozdrowieńcy mogą nadal uczestniczyć w treningach. Kryzysowa sytuacja dotyczy sztabu szkoleniowego, w którym tylko jedna osoba, a mianowicie jeden z fizjoterapeutów, nie będzie objęta kwarantanną.

Komunikat klubu:

KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w rezultacie przeprowadzonych 2 lutego po meczu ze Stalą Nysa testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, w przypadku dwóch zawodników w dniu dzisiejszym otrzymano wyniki pozytywne. Osoby zakażone na razie czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie.

Zespół i sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla zostali poddani badaniu na obecność SARS-CoV-2 w związku z zaplanowanym na 8 lutego wyjazdem na turniej 4. rundy Ligi Mistrzów w Kazaniu.

Zawodnicy oraz przedstawiciele kadry trenerskiej, którzy wcześniej nie przebyli koronawirusa, zostali poddani samoizolacji i oczekują na dalsze zalecenia z Sanepidu. Natomiast tzw. ozdrowieńcy z naszej drużyny mogą nadal uczestniczyć w treningach. Kryzysowa sytuacja dotyczy sztabu szkoleniowego, w którym tylko jedna osoba, a mianowicie jeden z fizjoterapeutów, nie będzie objęta kwarantanną.

Pragniemy podkreślić, że sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce mimo stosowania się zawodników, sztabu szkoleniowego oraz pracowników klubu do zaleceń lekarzy i specjalistów, uregulowań ustawowych oraz wytycznych Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Nasz Klub wdrożył również własne działania profilaktyczne, nie tylko podczas meczów w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, ale i w codziennym funkcjonowaniu Klubu.

W związku z zaistniałą sytuacją KS Jastrzębski Węgiel S.A. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie władze Polskiej Ligi Siatkówki oraz Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV).

O dalszej sytuacji epidemiologicznej w drużynie będziemy informować Państwa na bieżąco.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj