Jastrzębski Węgiel lepszy od Mistrza Polski! W sobotę (3.11.) pokonał Skrę Bełchatów

Jastrzębianie mecz rozegrany we własnej hali wygrali 3:1. Starcie dostarczyło kibicom, którzy wypełnili całą halę, wielu emocji. Pierwszego seta do 22 punktów wygrali jastrzębianie, w drugim zdecydowanie lepsi byli goście, którzy wygrali do 17 punktów.

Zacięta walka trwała w trzeciej partii meczu, ostatecznie na przewagi 27:25 wygrali ją gospodarze. Niesieni dopingiem jastrzębianie zwyciężyli także w czwartym secie, do 21 punktów i zdobyli komplet trzech punktów. Najlepszym graczem meczu został francuski przyjmujący zespołu z Jastrzębia, Julien Lyneel. Z wygranej cieszył się jego kolega z zespołu, atakujący, Dawid Konarski:

Było ciężko, w drugim secie dostaliśmy porządne lanie, ale myślę, że już w tym sezonie pokazaliśmy, że żaden wysoki wynik nas nie deprymuje. Wychodzimy na następnego seta pozytywnie nastawieni i staramy się grać lepszą siatkówkę. Jeżeli przeciwnik nas złapie na serii 6, 7 punktów, jeszcze tak klasowy jak Skra, to ciężko jest ich potem dogonić. Tak wyglądał ten drugi set. Cieszę się, że trzeciego i czwartego graliśmy już po równo. W trzecim secie końcówkę wygraliśmy, co jest ważne dla budowania pewności siebie. Ważne 3 punkty z Mistrzem Polski u siebie, po nieudanej inauguracji na swojej hali, możemy być zadowoleni.

W minionym sezonie jastrzębianie także, dwukrotnie pokonali Skrę. „Leży nam” ten przeciwnik – mówił drugi trener zespołu, Leszek Dejewski:

Ostatnie lata nam tak jakoś po drodze z Bełchatowem, gramy dobre mecze z nimi, tutaj chcieliśmy pokazać dobrą siatkówkę, chcieliśmy po tym ostatnim meczu ze Szczecinem  pokazać, że potrafimy wygrywać z mocnymi zespołami u siebie. Brakowało nam jednego, brakowało nam ataku. Dzisiaj w meczu Dawid Konarski pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobył 20 pkt. (…) Tylko się cieszyć z takiej sytuacji!

Dzięki sobotniej (3.11.) wygranej Jastrzębski Węgiel awansował na 3 miejsce w tabeli PlusLigi. W środę (07.11.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z wicemistrzem Polski, ZAKSą Kędzierzyn-Koźle.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 17:25, 27:25, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Kosok, Hain, Fromm, Lyneel, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Hidalgo Oliva, Wolański, Gunia

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Łomacz, Kochanowski, Kłos, Szapluk, Ebadipour, Piechocki (libero) oraz Teppan, Fiel

MVP: Julien Lyneel.