Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel w półfinale Mistrzostw Polski

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do półfinału mistrzostw Polski. W sobotę (27.03.) pokonali po raz drugi Wartę Zawiercie. Mecz w hali przeciwnika wygrali 3:1.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Tylko w pierwszej partii meczu gospodarze byli lepsi, zwyciężyli w niej na przewagi 26:24. W kolejnych wygrywali pomarańczowi, którzy w kolejnych setach zwyciężali do 18., 23. i 21.

Jurij Gladyr: Awansowaliśmy, choć wcale nie zagraliśmy rewelacyjnie

– mówił po meczu kapitan zespołu z Jastrzębia, Jurij Gladyr:

Jurij Gladyr: To było spotkanie bardzo brzydkie i na słabym poziomie, tylko o tyle pozostaje nam się cieszyć, że to nas premiowało do półfinału i zapominamy już kompletnie o tej rywalizacji i skupiamy się na półfinałach. Wygraliśmy i to się liczy, czasami jest tak, że mecz się nie układa, oni też nie grali za świetnie i też nas tym uśpili w pewnym momencie, ale jednak nie możemy tak grać, trochę przysypiając. Zapominamy już o tym i skupiamy się na półfinałach. Gratulacje dla całego zespołu.

Jastrzębianie nie znają na razie półfinałowego rywala:

Jurij Gladyr: Ja nie patrzę pod żadnym kątem, nie ważne na kogo trafimy. Trzeba wychodzić i starać się to wygrać,

W środę (31.03.) jastrzębianie dowiedzą się, z kim zagrają w walce o finał. Będzie to zespół lepszy z pary Verva Warszawa Orlen Paliwa, Trefla Gdańsk. Pierwsze półfinałowe spotkanie odbędzie się w sobotę 3 kwietnia w Jastrzębiu.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 18:25, 23:25, 22:25)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Malinowski, Cavanna, Niemiec, Flavio, Orczyk, Muagututia, Żurek (libero) oraz Gjorgiev, Bociek, Halaba, Kania

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Kosok, Bucki, Fornal

MVP: Jakub Popiwczak.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024