Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel wrócił do treningów. Na razie w okrojonym składzie

Facebook Twitter

Zdekompletowany, bo sporo zawodników walczy jeszcze w kadrze, ale Jastrzębski Węgiel wrócił już do treningów. W przygotowaniach pierwszej drużyny do sezonu uczestniczą adepci Akademii Talentów.

Jastrzębskie Węgiel

Jastrzębski Węgiel znów trenuje. Po 13 tygodniach przerwy od zakończenia poprzednich rozgrywek,  siatkarze wrócili do pracy. Zespół trenuje na razie w okrojonym składzie, brakuje aż 7 zawodników, którzy ze swoimi reprezentacjami przygotowują się do zbliżających się mistrzostw Europy. Na pierwszych zajęciach pojawili się Jurij Gladyr, Rafał Szymura, Bartosz Makoś, Mateusz Jóźwik, Adrian Markiewicz i Moustapha M’Baye. Ten ostatni cieszył się z powrotu do treningów:

Moustapha M’Baye: Czas zacząć to show. Bardzo się cieszę, że wracamy już do treningów i przygotowań. Rzeczywiście jest to dla mnie pierwszy specyficzny sezon dla mnie, gdzie praktycznie większości chłopaków jeszcze nie ma, bo nasze kozaki w reprezentacjach walczą o najważniejsze trofea. Trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że w zdrowiu do nas tutaj wrócą. A my musimy po prostu starać się jak najlepiej przygotować do tego, że gdy będziemy już wszyscy razem, wszystko na szybko poskładać i ruszać do boju.

fot. Magdalena Kowolik/ FB Jastrzębski Węgiel

Do zawodników pierwszej drużyny podczas treningów dołączyli adepci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.  Wśród nich Filip Popiwczak, brat reprezentacyjnego libero, Jakuba.

Filip Popiwczak:  To jest super sprawa, jeśli mogę zastąpić takich wielkich zawodników i trenować w super zespole. Szkolić swoje dalej umiejętności przez ten okres przygotowawczy. Wiadomo, jest to wprowadzeniem do sezonu, ale zawsze coś daje dla tak młodych zawodników jak my. Etyka pracy jest na naprawdę wysokim poziomie. Każdy trening to jest dawanie z siebie 100 procent. Nie mówię, że nie jest tak w Akademii, ale tutaj stykać się można z tymi doświadczonymi zawodnikami, zobaczyć jak to u nich wygląda. Jest to super sprawa dla nas.

W planie przygotowań Jastrzębskiego Węgla do sezonu są treningi na własnych obiektach, sparingi oraz udział w turnieju towarzyskim w Lublinie. Pierwszy mecz sezonu ligowego jastrzębianie zagrają na wyjeździe 21 października przeciwko Stali Nysa. Cztery dni później pierwsze spotkanie w Jastrzębiu, a rywalem pomarańczowych będzie Indykpol AZS Olsztyn.

 Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj