Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 z Treflem Gdańsk

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel po raz drugi lepszy od Trefl Gdańska. Po zwycięstwie "pomarańczowych" w minionym tygodniu 3:0 w hali w Jastrzębiu, tym razem oba zespoły zmierzyły się ponownie ale w Gdańsku (01.11.). Było to rozegrane awansem spotkanie 21 kolejki PlusLigi.

for.jastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębianie wygrali ponownie, tym razem 3:1. Tylko pierwszy set padł łupem gospodarzy, którzy zwyciężyli w nim 25:20, w kolejnych zwyciężał już Jastrzębski Węgiel, kolejno do 21, 17 i 18. Dobrą zmianę dał rozgrywający Lukas Kampa, który pojawił się na boisku w drugim secie i poprowadził zespół do zwycięstwa.

Tutaj zawsze ciężko się gra, ale jestem szczęśliwy i zadowolony, że mamy 3 punkty. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że możemy zagrać, to jest najważniejsze w tym momencie. W pierwszym secie brakowało nam trochę energii i spróbowałem to poprawić i mam wrażenie, że dałem radę. Potrzeba wszystkich, bo to jest mocny punkt w tym sezonie i użyliśmy go, to jest ważne dla nas i trenera jak gramy i oby tak dalej.

Z wygranej cieszył się także środkowy Jastrzębskiego Węgla, Łukasz Wiśniewski:

W tej pierwszej partii myślę, że za spokojnie podeszliśmy, brakowało szczególnie agresji na zagrywce, bo od kolejnej partii, kiedy łączyliśmy tą moc, którą mamy w polu serwisowym odrzuciliśmy rywali z siatki, gra była zdecydowanie łatwiejsza, stąd ten wynik. Cieszy to, że mimo przegranej pierwszej partii wyciągamy wnioski i później skrupulatnie wykonujemy nasze zadanie i nasz plan. Myślę, że skład, który mamy w tym roku, na prawdę będzie procentował w każdym trudnym spotkaniu i możemy się z tego powodu bardzo cieszyć. Każdy kto wchodzi na boisko, dodaje coś od siebie, a to jest bardzo dużo. Na przestrzeni sezonu, który będzie jeszcze co najmniej jeszcze pół roku trwał, wszyscy będą potrzebni w tej drużynie.

Z Gdańska jastrzębianie udali się od razu do Suwałk, gdzie w środę (04.11.) zmierzą z tamtejszym MKS-em Ślepsk Malow Suwałki.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:20, 21:25, 17:25, 18:25)

Trefl Gdańsk: Wlazły, Janusz, Mordyl, Crer, Mika, Lipiński, Olenderek (libero) oraz Reichert, Majcherski, Janikowski, Sasak, Kozub, Urbanowicz

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Tervaportii, Gladyr, Wiśniewski, Szymura, Louati, Popiwczak (libero) oraz Gierżot, Kampa, Bucki, Granieczny

MVP meczu: Jurij Gladyr.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj