Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel wygrywa w Suwałkach

Facebook Twitter

Wyprawę na północ Polski zakończyli zdobywając komplet punktów. Po zwycięstwie nad Treflem Gdańsk wczoraj (04.11.) siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali 3:1 Ślepsk Suwałki 3:1. Gospodarzom meczu oddali wczoraj tylko drugiego seta, którego przegrali do 18, w pozostałych zwyciężali do 17 i dwukrotnie do 22.

fot./jastrzebskiwegiel.pl

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany libero „pomarańczowych” Jakub Popiwczak, który cieszył się potrójnie, z dwóch zwycięstw i tytułu MVP spotkania w Suwałkach:

Tak ciesze się potrójnie, nawet poczwórnie, bo cały ten wyjazd był naznaczony, daleka podróż, bardzo długi czas spędzony w hotelu między meczami, nie w domu, co nie jest do końca komfortowe. Bardzo się cieszę, że z zespołami, które na prawdę są bardzo groźne, potrafiliśmy zdobyć komplet punktów i mimo małych problemów w każdym z setów, to pokazujemy, że jesteśmy klasową drużyną i punktów za darmo nie oddajemy.

Z wygranej w Suwałkach zadowolony był także atakujący Jastrzębskiego Węgla, Jakub Bucki:

Wywozimy z trudnego terenu 3 punkty, Ślepsk też troszkę się nam postawił, więc to nie było łatwe spotkanie. Ciesze się bardzo, że udało nam się zdobyć 3 punkty i możemy je dopisać do tabeli. Tak sobie zakładaliśmy z chłopakami, że chcemy wrócić z 6 punktami i udało nam się to, bardzo się z tego powodu cieszymy, bo wiadomo, że teraz każdy punkt może być ważny, może być decydujący, tak jak się przekonaliśmy sezon temu przez tą sytuacje jaka panuje, więc trzeba walczyć o każdy punkt.

 

W najbliższą sobotę (07.11.) jastrzębianie zagrają u siebie z zespołem z Radomia w później wyjadą do Rumunii by walczyć o awans do Ligi Mistrzów.

Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 1:3 (17:25, 25:18, 22:25, 22:25)

Ślepsk Malow Suwałki: Bołądź, Tuaniga, Sapiński, Sacharewicz, Rousseaux, Waliński, Czunkiewicz (libero) oraz Kaczorowski, Gonciarz, Rohnka, Sacharewicz, Filipowicz (libero), Klinkenberg

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Al Hachdadi, Granieczny, Gierżot

MVP: Jakub Popiwczak.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj