Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zagra jutro o złoto Mistrzostw Polski! Czy postawią „kropkę nad i”?

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrają jutro (18.04.) drugi mecz finałów Plus Ligi. Tym razem we własnej hali zmierzą się Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze spotkanie obu drużyn "pomarańczowi" wygrali na wyjeździe 3:1.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Zespół jest o krok od złota. Jeżeli zwycięży, po raz drugi sięgnie po tytuł Mistrza Polski. Mówi libero Jastrzębskiego Węgla:

Jakub Popiwczak: Myślę, że to, że jesteśmy o krok od zwycięstwa to jest trochę nadużycie. Wiemy kto jest po drugiej stronie siatki i to, że wygraliśmy jedno spotkanie jeszcze o niczym nie świadczy. Trzeba wygrać co najmniej jeszcze jedno i na pewno nie będzie łatwo. będzie o wiele trudniej niż było dotychczas. Na pewno to zwycięstwo było przydatne, bo mamy poczucie, że da się, że ZAKSA to nie jest zespół z innej galaktyki. Mimo, że potrafią grać fantastycznie, to my jak wzniesiemy się na swój najwyższy poziom, to możemy z nimi wygrywać. To udowodniliśmy w Kędzierzynie i mam nadzieję, że pokażemy to też we własnej hali.

Łatwo nie będzie, ale damy z siebie wszystko – dodaje:

Jakub Popiwczak: Wiadomo, jesteśmy teraz z przodu, ale nikt nam nie obieca, że zakończymy w niedzielę  tę rywalizację. Wiadomo, że wszyscy zrobimy wszystko, żeby tę rywalizację zamknąć. Tak naprawdę nie wiadomo co będzie, to jest sport, siatkówka. To, że wygraliśmy jeden mecz z ZAKSA niczego im nie umniejsza, wiemy, że nadal są groźni i są fantastyczną drużyną. Będzie bardzo ciężko.

Początek jutrzejszego (18.04.)  meczu w Jastrzębiu-Zdroju o godz. 17.30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj