Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jeden punkt przywieźli z Niecieczy piłkarze GKS-u Jastrzębie

Facebook Twitter

 W minioną sobotę (2.11.) jastrzębianie zmierzyli się z Bruk-Betem Termaliką, spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

fot: W. Reorowicz/ gksjastrzebie.com

GKS dwukrotnie przegrywał w meczu i dwukrotnie doprowadzał do remisu, po trafieniach Farida Ali i Jakuba Wróbla. W końcówce piłkarze z Jastrzębia mogli zdobyć zwycięską bramkę ale zmarnowali dwie dogodne sytuacje i mecz zakończył się podziałem punktów.

Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie – mówił na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Jarosław Skrobacz:

Przyjechaliśmy do Niecieczy i nastawialiśmy się na trudny pojedynek, nie mniej chcieliśmy zagrać tutaj o zwycięstwo, o 3 punkty. Myślę, że trochę przypadkowy rzut karny, jednak nie poddaliśmy się, dwa razy musieliśmy ten wynik gonić. Strzeliliśmy bramkę na 1:1, strzeliliśmy bramkę na 2:2, stworzyliśmy sobie dwie naprawdę kapitalne sytuacje na to, żeby ten mecz zakończyć zwycięstwem. Myślę, że naszą grę należy ocenić pozytywnie i wracamy do domu z punktem, a gospodarze nie mają  trzech. Zawsze to w tym końcowym rozrachunku jest ważne.

– mówi trenera Skrobacza na klubowej stronie www.gksjastrzebie.com.

Jastrzębianie zajmują wraz z Miedzią Legnica czwarte miejsce w tabeli pierwszej ligi. Oba zespoły zagrają w najbliższą sobotę (09.11.) na stadionie w Jastrzębiu. Dla GKS-u będzie to rewanż za ostatnią porażkę z Miedzią w Pucharze Polski.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Jastrzębie 2:2 (1:1)
1:0 – Roman Gergel 23’ (rzut karny)
1:1 – Farid Ali 27’
2:1 – Martin Miković 54’
2:2 – Jakub Wróbel 64’

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Karol Dybowski – Mateusz Grzybek, Artem Putiwcew, Przemysław Szarek, Martin Miković, Dawid Kalisz (78. Marcin Wasielewski), Michal Bezpalec, Piotr Wlazło (70. Jacek Kiełb), Florin Purece (60. Wojciech Kamiński), Roman Gergel, Vladislavs Gutkovskis.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek – Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Kamil Szymura, Farid Ali (68. Daniel Liszka), Łukasz Norkowski, Marek Mróz, Damian Tront, Kamil Jadach (82. Dominik Szczęch), Jakub Wróbel (86. Adam Żak).

Żółte kartki: Wlazło, Gergel (Termalica) oraz Szymura, Szczęch (GKS).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022