Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Jedziemy tam wygrać, ale szanujemy naszego rywala”. Dzisiaj Jastrzębski Węgiel zagra w Chełmie

Facebook Twitter

O awans do półfinału Pucharu Polski powalczą dzisiaj (31.01.) siatkarze Jastrzębskiego Węgla. "Pomarańczowi" na wyjeździe zmierzą się z drugoligowym ChKS Arką Chełm.

Jastrzębski Węgiel
fot. www.jastrzebskiwegiel.pl

Dla miejscowej drużyny i całego miasta będzie to wielkie sportowe święto. Nie ma się czemu dziwić, bo Jastrzębski Węgiel to aktualny wicemistrz Polski i jedną z najlepszych klubowych drużyn w Europie. Akra jest natomiast liderem jednej z grup II ligi i mierzy w tym sezonie w awans.

Jedziemy tam wygrać, ale szanujemy naszego rywala

– mówił po ostatnim ligowym spotkaniu środkowy zespołu z Jastrzębia Jurij Gladyr.

Jurij Gladyr: Oczywiście wszyscy zdają sobie sprawę, że my będziemy faworytami tego starcia, ale trzeba tam pojechać. Z tego co słyszałem, zespół, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem swoich kibiców, tłumnie przychodzą oglądać, kibicują. Też tam gra parę chłopaków, którzy mieli „plus ligową” przeszłość. Musimy po prostu potwierdzić swoją klasę, wtedy będziemy mówić, że jesteśmy w finale Turnieju Pucharu Polski. Na razie jedziemy tam po zwycięstwo.

W historii siatkarze z Jastrzębia tylko raz sięgnęli po Puchar Polski, było to w 2010 roku. Tamten turniej finałowy pamięta drugi szkoleniowiec zespołu, Leszek Dejewski.

Leszek Dejewski: Pamiętam oczywiście w Bydgoszczy, z trenerem Santillim graliśmy z Rzeszowem. Paweł Abramow zagrał bardzo dobry mecz. Byliśmy wtedy w dobrej dyspozycji, chociaż przed tym pucharem, pamiętam, przegraliśmy w Atenach taki brzydki mecz i tam pojechaliśmy trochę na ścięcie. Ale zmobilizowaliśmy się, wygraliśmy. Kolejny raz, mam nadzieję, będziemy grali w finale Pucharu Polski i chcielibyśmy zaistnieć w tym pucharze. Tak samo w Super Pucharze, gdy udało się nam wygrać wcześniej.

Początek dzisiejszego (31.01.) meczu zaplanowano na godzinę 17.30. Zwycięzca awansuje do turnieju finałowego, ten odbędzie się w dniach 25-26 lutego w Krakowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024