Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jeszcze tylko kilka dni i komunikacja w Pawłowicach będzie jeździć sprawniej

Facebook Twitter

Przypomnijmy wokół miejscowości trwa budowa obwodnicy, modernizowane są także inne drogi. Tymczasem od poniedziałku, 1 sierpnia, komunikacja lokalna będzie kursować pod zmodernizowanym wiaduktem nad ul. Zjednoczenia.

Oznacza to ponowne zmiany w rozkładach jazdy, ale przede wszystkim skrócenie czasu przejazdów busików, które w związku z objazdami spowodowanymi zamknięciem tej ulicy, musiały nadkładać drogi. Możliwość przejazdu będzie dotyczyć tylko pojazdów komunikacji lokalnej linii L-1 i L-2.

Z utrudnieniami komunikacyjnymi związanymi z inwestycją jaka jest budowa obwodnicy Pawłowic mieszkańcy muszą się mierzyć od wiosny ubiegłego roku. Roboty są już bardzo zaawansowane i termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony. Aktualnie trwają prace przy budowie skrzyżowania łączącego obwodnicę z drogą do Jastrzębia-Zdroju DW 933. Odcinek ulicy jest zamknięty dla ruchu, a kierowcy korzystają z objazdu przez ul. Kruczą i ul. Orlą w Pniówku. Z uwagi na deszczową pogodę i konieczność przebudowy sieci gazowej roboty ziemne nieco się opóźniają. Ostatnim etapem robót będzie przebudowa skrzyżowania ze światłami (dwupasmówka DK 81 z ul. Pszczyńską), która rozpocznie się w pierwszej połowie sierpnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj