To była piękna kanonada. JKH GKS Jastrzębie gromi zespół z Sanoka

Dotychczasowy dorobek bramkowy poprawiony i to dość znacznie! Hokeiści JKH GKS Jastrzębie strzelili rywalom z Sanoka aż osiem bramek.

jkh gks Jatsrzębie

Nie zawiedli oczekiwań. JKH GKS Jastrzębie wczoraj (1.02) na Jastorze pewnie pokonał outsidera z Sanoka 8:1. Klub chwali się, że zespół śrubuje ostatnio rekordy strzeleckie, znacznie poprawiając bilans bramkowy. W ostatnich jedenastu spotkaniach podopieczni Roberta Kalabera zdobyli… 62 gole! Kolejny mecz w Tauron Hokej Lidzie 14 lutego, jastrzębianie jadą do Katowic na mecz z GKS-em.

Przed pierwszym gwizdkiem czwartkowego spotkania okolicznościowy prezent z rąk wiceprezesa Jana Miszka otrzymał Maciej Urbanowicz, rozgrywający w barwach JKH GKS Jastrzębie mecz numer 500 w ekstralidze. Dodajmy, że mimo kilku okazji  kapitan jastrzębian nie wpisał się na listę strzelców, zadowalając się asystą przy golu Jakuba Martiski.

Kanonadę na Jastorze rozpoczął w 13. minucie Michał Zając, wykańczając znakomitą kontrę  zespołu. Chwilę wcześniej goście mieli bowiem wyśmienitą okazję do otwarcia wyniku, ale trafili w boczną siatkę bramki Macieja Miarki, za co zostali błyskawicznie „ukarani”.  Przed przerwą po raz trzeci ukłuł jeszcze Dominik Paś, przecinając bombę z niebieskiej Jakuba Izacky’ego.

Na początku drugiej odsłony ambitni goście dopięli swego i zdobyli swoją – jak się potem okazało – honorową bramkę. Na to trafienie jastrzębianie odpowiedzieli ładnym uderzeniem pod poprzeczkę Tuukki Rajamakiego, który ukoronował kontrę w osłabieniu. Niebawem na 5:1 podwyższył Jakub Martiska. W kolejnych minutach meczu jastrzębianie dorzucili jeszcze trzy bramki, a w tej fazie meczu główną rolę odegrali grający w barwach JKH Amerykanie, Jake Hamilton i Nick Ford.

JKH GKS Jastrzębie – Marma Ciarko STS Sanok 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)

8:1 Ford – Spirko – Arrak 55:35

JKH GKS Jastrzębie: Miarka – Górny, Martiska, Urbanowicz, Jarosz, Rajamaki – Viinikainen, Bagin, Izacky, Paś, Spirko – Hamilton, Kameneu, Zając, Arrak, Ford – Onak, Płachetka, Pelaczyk, Kiełbicki, Ł. Nalewajka.

Strzały: 68 – 15 / Kary: 4 min – 6 min / Widzów: 550.
Sędziowali: Rafał Noworyta, Michał Baca (główni) oraz Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).