Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS po prezentacji grup młodzieżowych. Klub hokejowy chwali się swoimi wychowankami [FOTO]

Facebook Twitter

Za nami pierwszy dzień prezentacji zespołów JKH GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (20.08.) w Galerii Zdrój fanom hokeja zaprezentowały się młodzieżowe zespoły klubu. Jest ich 7, od tych najmłodszych, którzy zaczynają swoją przygodę na hokejowym lodzie czyli Mikrusy, po najstarszą grupę Juniorów.

fot. jkh.pl

Od lat stawiamy na młodzież

– mówi w rozmowie z reporterem Radia 90 Robertem Krzyżaniakiem, trener grup młodzieżowych w JKH GKS-ie Jastrzębie, Mariusz Bernacki:

Radio 90: Dzisiaj prezentacja, wyjątkowo podzielona na dwie części, bo dziś zaprezentowały się zespoły młodzieżowe, no ma się czym pochwalić jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży i to od lat JKH GKS Jastrzębie!

Mariusz Bernacki: Tak, w świecie hokejowym w Polsce słynne jest to, że wychowankowie nasi zasilają i stanowią o sile drużyny seniorów, także na tej pracy z młodzieżą nam zależy, żeby to w dobrym kierunku szło. Praca u podstaw jest najważniejsza, żeby młodzi adepci zasilali w przyszłości ten zespół seniorski.

Radio 90: Tak się dzieje od lat.

Mariusz Bernacki: Tak, staramy się, robimy co możemy. Cieszymy się, że dostają nasi wychowankowie szanse. My jako trenerzy młodzieżowych grup, siedząc na widowni, oglądając mecz seniorów, też z radością patrzymy na to, że nasi wychowankowie, których 5, 10, 15 lat temu trenowaliśmy, stanowią teraz o sile drużyny.

Radio 90: Ci najbardziej znani?

Mariusz Bernacki: Dominik Paś, Dominik Jarosz, Kamil Wróbel. Wiadomo, że część odchodzi, szukają w silniejszych ligach zagranicznych, czy na Słowacji, czy w Czechach, to jest nasz wkład i to też nas cieszy, że ta nasza praca przynosi efekty.

Mariusz Bernacki JKH GKS Jastrzębie

Radio 90: Te sukcesy najważniejsze z ostatniego sezonu, to?

Mariusz Bernacki: Pandemia trochę pokrzyżowała nam plany, ale w tych najstarszych grupach udało się rozegrać i mamy 3. miejsce Mistrzostw Polski Młodzików, 2. miejsce Mistrzostw Polski Żaków. Mamy też udział w Karpackiej Lidze Hokejowej, ten finał będzie rozgrywany w sierpniu, trochę z opóźnieniem, ale już za parę dni na jastrzębskim lodowisku będzie, z udziałem litewskich drużyn, ukraińskich, słowackich i naszej. To też jest element szkolenia, możliwość gry z innymi przeciwnikami i doskonalenia swoich umiejętności.

Radio 90: Garną się młodzi ludzie do hokeja w Jastrzębiu?

Mariusz Bernacki: Zawsze mogłoby być lepiej, ale myślę, że nie jest źle. Mamy małych 8-letnich czy 9-letnich chłopców, czy dziewczynki. Na pewno też sukcesy seniorów pomagają nam w tym.

Radio 90: Uda się wychować następców?

Mariusz Bernacki: Ja myślę, że tak, trzeba poczekać na to. Są zawodnicy, którzy dobrze rokują. Mamy w kadrze Polski do lat 16. pięciu swoich przedstawicieli. Ta liczebność mówi sama za siebie.

Wczoraj (20.08.) podczas pierwszego dnia prezentacji rozegrano pierwszą część turnieju w cymbergaja, były pokazy taneczne i różnego rodzaju atrakcje dla dzieci.

Nie inaczej będzie dzisiaj (21.08.) w Galerii Zdrój. Dziś (21.08.) kibicom zaprezentuje się pierwszy zespół JKH GKS-u Jastrzębie, który w nadchodzącym sezonie wystartuje w hokejowej Lidze Mistrzów i który będzie bronił tytułu Mistrza Polski. Początek o godz. 15.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023