Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Już można grać, już można trenować. Boisko na osiedlu Nowiny zaprasza [FOTO]

Facebook Twitter

Wreszcie! Długo trzeba było czekać na otwarcie zadaszonego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół nr 3 na osiedlu Nowiny. Młodzi piłkarze korzystają już z obiektu.

Fot. Lucyna Tyl

Podczas budowy obiektu nie brakowało problemów. Rozpoczęła się ona w systemie „zaprojektuj i wybuduj” 2019 roku od opracowania projektu. Prace rozpoczęły się rok później, a pierwszy wykonawca zrealizował 80% inwestycji, po czym zaniechał dalszej budowy.

W marcu ubiegłego roku miasto rozwiązało z nim umowę. Później wykonano ocenę stanu zaawansowania robót, która stanowiła podstawę ogłoszenia nowego przetargu. Wygrała go jedna z rybnickich firm, która w marcu dokończyła inwestycję za ponad 440 tysięcy złotych. Otwarcie boiska wydłużyły o kolejne 3 miesiące formalności. Ostatecznie udało się ich dopełnić i można już korzystać z obiektu.

Boisko do gry w piłkę nożną o wymiarach 62 na 30 metrów ma nawierzchnię z trawy syntetycznej. Obiekt osłonięty jest zabudowaną na fundamentach żelbetowych halą namiotową o konstrukcji stalowej, oświetlona jest ona w technologii LED. Są też piłkochwyty oraz kontener na sprzęt sportowy. W ramach inwestycji powstały również trawniki wokół boiska i otwartej strefy treningowej. Nic, tylko trenować!

Dodajmy, że miasto ma w planach budowę ścian bocznych dla obiektu, który tym samym stałby się halą sportową, przystosowaną do gry niezależnie od warunków atmosferycznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024