JW dwukrotnie lepszy od Effectora: „Dobrze rozpoczęliśmy play-offy”

W piątek i sobotę (15-16.02.) jastrzębianie walczyli w meczach pierwszej rundy play-off siatkarskiej PlusLigi. W pierwszym ze spotkań przeciwko drużynie z Kielc, zespół trenera Bernardiego dominował na parkiecie. Problemy miał tylko w trzecim secie, który ostatecznie wygrał do 21, a cały mecz 3:0.

„Dobrze rozpoczęliśmy play-offy” – cieszył się libero Jastrzębskiego Węgla, Damian Wojtaszek:

Zakończyliśmy spotkanie po naszej myśli, wygraliśmy 3:0. Na każdy mecz mamy swoją taktykę, staramy się ją wykonać w 100% i jeśli uda się zrealizować wszystkie założenia taktyczne, to wtedy wygrywamy mecz. Tak było dzisiaj.

W sobotę (16.02.) nie było już tak łatwo. Kielczanie stawili większy opór, wygrali nawet trzeciego seta spotkania. Ostatecznie to Jastrzębski Węgiel zwyciężył 3:1 i w rywalizacji z Effectorem prowadzi 2:0. „Dobrze że wygraliśmy” – mówił po meczu kapitan jastrzębian Michał Łasko:

Było trudniej, także fizycznie, bo dwa mecze pod rząd nigdy nie są łatwe. (…) Teraz trzeba zregenerować siły jak najszybciej i czekamy na trzeci i czwarty mecz.

Trzeci mecz obu drużyn odbędzie się w tę sobotę (23.02.) w Kielcach. Jeżeli gospodarze wygrają czwarte spotkanie, zostanie rozegrane także w ich hali, jeżeli natomiast zwycięży Jastrzębski Węgiel, to on awansuje do półfinału Mistrzostw Polski. Tam zmierzy się z lepszym z pary: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – AZS Politechnika Warszawska. Na meczach w Jastrzębiu był Robert Krzyżaniak.