Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JW: Ostro trenują przed zbliżającym się sezonem

Facebook Twitter

Mowa o siatkarzach Jastrzębskiego Węgla, za którymi już trzy tygodnie przygotowań. Drużyna na razie nie jest w kompletnym składzie. Brakuje czterech podstawowych zawodników zespołu, w Mistrzostwach Europy biorą bowiem udział: Dawid Konarski, Niemcy- Lukas Kampa i Christian Fromm i Francuz Julien Lynnel.

www.jastrzebskiwegiel.pl

 Cały czas budujemy formę a teraz nadszedł czas, by sprawdzić się w sparingach – mówi drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski:

Pracujemy nad siłą, pracujemy nad techniką, brakuje nam trochę zawodników, ale posiłkujemy się zawodnikami z Akademii, myślę, że to jest dobre i mamy praktycznie komplety zespół 14 zawodników. Możemy na sali robić wszystko. Zorganizowaliśmy gry treningowe, można tak powiedzieć, bo tak naprawdę nie wiemy na co nas stać, zespoły, które zaczęły może troszeczkę wcześniej, będą bardziej gotowe do tych gier, chcemy zacząć już to granie. Gramy najpierw z Będzinem, potem z Katowicami, jedziemy na turniej do Legnicy. Tak już każdy weekend mamy zajęty na granie.

Już dziś (17.09.) jastrzębianie rozegrają pierwszy mecz kontrolny, we własnej hali zmierzą się z MKS-em Będzin. Dla nas to dobra forma… treningu – mówi środkowy zespołu, Jurij Gladyr:

Zawsze podchodzę do tych sparingów z obawą, jeszcze nie wiemy co możemy zagrać, co zaprezentować. Ale to za wcześnie. Po prostu próbujemy przełożyć swoje starania na treningu na stricte meczowe granie, ale że to jest wielkie granie, to też nie mówmy. To jest jakby trening z innymi chłopakami, z innego zespołu. Żeby się sprawdzić.

Początek dzisiejszego spotkania w jastrzębskiej hali o godzinie 16.30. Dodajmy jeszcze, że w tym tygodniu klub otrzymał licencję na występy w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach PlusLigi.

Jastrzębski Węgiel rozpoczął przygotowania do sezonu

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021