Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kaczyce: Wyścig na terenie byłej kopalni. Będą emocje! [WIDEO]

Facebook Twitter

Takich miejsc w regionie nie ma wiele. Takich imprez jeszcze mniej. Już w najbliższą niedzielę 16 sierpnia na terenie byłej kopalni Morcinek w Kaczycach – to Śląsk Cieszyński – zorganizowany zostanie pierwszy wyścig pod nazwą RALLY PARK CUP.

fot. RALLY PARK Kaczyce

Tor o nawierzchni asfaltowo-szutrowej jest doskonałym miejscem do treningów i jazd testowych dla kierowców rajdowych jak i amatorów

– mówi organizator wydarzenia Gabriel Juszczyk. Wyścigów na otwartej drodze nie zrobimy. Na zamkniętym terenie można bezpiecznie sprawdzić swoją technikę i umiejętności.

To jest nowy teren na mapie motoryzacyjnej a stary teren, jeśli chodzi o takie zabytki po kopalniane. Budynki zostały zlikwidowane, została infrastruktura drogowa. Myśmy się tym zajęli pod kątem szkoleń, imprez, rajdów i testów załóg profesjonalnych. Próbujemy w ten sposób uruchomić ten teren, jego możliwości pod kątem sportów motorowych. Wziąć udział może każdy, jesteśmy otwarci na każdego, kto chce przyjechać, pojechać i podwyższyć swoje umiejętności.

Wydarzenie ma zapewnioną pełną opiekę służb ratowniczych. Trasa to sześć okrążeń po 2,5 kilometra. Na starcie pojawi się kilkadziesiąt załóg w samochodach podzielonych na różne klasy ze względu na pojemność silnika.

Oprócz tego mamy klasy markowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Tzw. klasa marki Fiata 126p oraz Fiata Cinquecento. Bardzo dobre samochody rajdowe na początek swojej kariery i dlatego też mocno obsadzane najczęściej. W zasadzie wszystkich, których mamy na rynku polskim ścigających się w najwyższych klasach świata czy Europy, Kajetan Kajetanowicz, czy paru innych zawodników wszyscy zaczynali od tego „malucha”. Jak widać, to jest dobry początek..

Zapisy na wyścigi są jeszcze przyjmowane. Szczegółowe informacje znajdziecie na Facebookowym profilu Rally Park Kaczyce. Wydarzeniu patronuje Radio 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021