StartKultura Wiadomości dnia

„Kalejdoskop” Agnieszki Król do zobaczenia w galerii „Smolna” w Rybniku

Co znajdziemy na obrazach?

Myślę, że to zależy od odbiorcy, każdy tam znajdzie coś dla siebie. Ktoś może pomyśleć właśnie o tym takim naturalnym podejściu, że są ładnie wykonane, są estetyczne, to oczywiście też ma swoją wartość, ale nie brakuje tam również jakieś myśli, idei (…).

– mówi Agnieszka Król. Artystka wiele czasu poświęciła na malowanie swoich obrazów: jedne powstawały w trakcie trzech inne sześciu miesięcy. Ogólnie do zobaczenia jest 14 prac. To obrazy z dziedzin grafiki warsztatowej i malarstwa klasycznego.

Warto dodać, że artystka wygrała konkurs na wykonanie muralu w Bielsku- Białej. Będzie wykonywany na murach biblioteki głównej. Mural wykona we wrześniu. Wpiszę się w historię murali w tym mieście i to jest dla mnie bardzo ważne – dodaje artystka.

Agnieszka Król związana jest również z rybnicką sceną muzyczną:

Cała piosenka zespołu „Po prostu” jest właśnie na etapie miksowania. Niebawem będzie można zobaczyć i usłyszeć rezultat prac lokalnych artystów.

Dodajmy, że prace Agnieszki Król w Galerii Smolna w Rybniku (przy ul. Reymonta 69) można już oglądać, a wystawa potrwa do 26 sierpnia. Czego możecie się spodziewać? Zobaczcie:

Z Agnieszką Król rozmawiał Przemysław Niedźwiecki.

Zostaw komentarz