Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Kalejdoskop” Agnieszki Król do zobaczenia w galerii „Smolna” w Rybniku

Facebook Twitter

Pod tą nazwą kryją się prace malarskie, które w większości powstawały w trakcie studiów. Tematyką wystawy są wspomnienia a dokładniej ludzie, którzy jak uważa artystka, są dla niej największą inspiracją.

Co znajdziemy na obrazach?

Myślę, że to zależy od odbiorcy, każdy tam znajdzie coś dla siebie. Ktoś może pomyśleć właśnie o tym takim naturalnym podejściu, że są ładnie wykonane, są estetyczne, to oczywiście też ma swoją wartość, ale nie brakuje tam również jakieś myśli, idei (…).

– mówi Agnieszka Król. Artystka wiele czasu poświęciła na malowanie swoich obrazów: jedne powstawały w trakcie trzech inne sześciu miesięcy. Ogólnie do zobaczenia jest 14 prac. To obrazy z dziedzin grafiki warsztatowej i malarstwa klasycznego.

Warto dodać, że artystka wygrała konkurs na wykonanie muralu w Bielsku- Białej. Będzie wykonywany na murach biblioteki głównej. Mural wykona we wrześniu. Wpiszę się w historię murali w tym mieście i to jest dla mnie bardzo ważne – dodaje artystka.

Agnieszka Król związana jest również z rybnicką sceną muzyczną:

Cała piosenka zespołu „Po prostu” jest właśnie na etapie miksowania. Niebawem będzie można zobaczyć i usłyszeć rezultat prac lokalnych artystów.

Dodajmy, że prace Agnieszki Król w Galerii Smolna w Rybniku (przy ul. Reymonta 69) można już oglądać, a wystawa potrwa do 26 sierpnia. Czego możecie się spodziewać? Zobaczcie:

Z Agnieszką Król rozmawiał Przemysław Niedźwiecki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj