Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Karateka z Pawłowic z medalem Mistrzostw Świata

Facebook Twitter

Młoda karateka z Pawłowic z medalem Mistrzostw Świata. Krystian Piątyszek zawodnik Pawłowickiego Klubu Karate Kyokushin zdobył 3.miejsce w kategorii kumite junior, 16-17 lat, +80 kg.

Fot. pawlowice.pl

Nigdy w historii karate kyokushin zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Była to głównie domena Japonii. W tym roku pierwszy raz w historii w Krakowie gościli najlepsi karatecy z całego świata, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Świata. Mistrzostwa odbyły się w TAURON Arena Kraków.

Głównym organizatorem tego wydarzenia był Małopolski Okręgowy Związek Karate, który w tym zakresie działał w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate (PZK) oraz Światową Federacją Kyokushin (WKF).

Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się prawie 690 zawodniczek i zawodników z 32 krajów m.in.: Ukrainy, Hiszpanii, Rosji, Armenii, Bułgarii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Szwecji, Libanu, Austrii, USA.

Rywalizacja w MŚ odbyła się w 46 kategoriach wiekowych i wagowych. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 2. miejsce zdobywając aż 32 medale.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023